СОЦІАЛЬНА ПОЛІТИКА. Кабінет Міністрів розпочав розгляд пакета з 25 документів у сфері соціального захисту, підготовлених Міністерством соціальної політики. Про це повідомила керівник цього відомства Наталія Королевська після завершення останнього засідання уряду. За її словами, відповідні пропозиції стосуються понад двох десятків мільйонів українців.

«З нагоди Дня соціальної справедливості Міністерство соціальної політики підготувало пакет з 25 документів у сфері соціального захисту, які стосуються  понад двадцяти мільйонів громадян України. На забезпечення цих рішень планується спрямувати понад чотири мільярди гривень з державного бюджету та фондів соціального страхування», — зазначила міністр.

Наталія Королевська зауважила, що на засіданні Кабміну було розглянуто і ухвалено проекти перших двох законодавчих ініціатив із цього пакета, які стосуються внесення змін до Податкового кодексу. «Першим рішенням пропонується звільнити від сплати податку на нерухомість сім`ї опікунів, піклувальників дітей, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, — уточнила Наталія Королевська. — Несправедливо, коли дитина, яка втратила батьків, але має квартиру, повинна платити за неї податок».

Друге рішення спрямовано на розвиток ефективної зайнятості, зокрема фахівців робітничих спеціальностей. «Сьогодні роботодавці не зацікавлені витрачати кошти на професійне навчання працівників через оподаткування таких витрат. Уряд схвалив проект закону, який з 1 січня 2014 року дозволятиме роботодавцям включати видатки на неформальне професійне навчання працівників за робітничими професіями до валових витрат. Так у професійному навчанні будуть зацікавлені як працівники, так і роботодавці», — зауважила очільник Мінсоцполітики.

Решту проектів у сфері соціального захисту буде розглянуто найближчим часом. «Кожне прийняте рішення — це крок у напрямку побудови справедливішого суспільства і вищої якості життя людей в Україні. Сподіваємося, що необхідність ухвалити такі соціально важливі  рішення консолідує політичні сили та поновить роботу парламенту», — резюмувала міністр.

Прес-служба Міністерства соціальної політики нагадує, що 20 лютого на міжнародному рівні відзначався Всесвітній день соціальної справедливості, встановлений за  ініціативи Генеральної Асамблеї ООН з 2009 р. В Україні відзначення Дня соціальної справедливості встановлено указом Президента від 4 лютого 2011 р. і цього року на офіційному рівні відбулося вдруге. 

Відділ новин
«Урядового кур’єра»