КОСМОС. Днями NASA офіційно підтвердило, що їх астрономам вдалося помітити нові молоді зірки, що ховаються в імлі пилу та газу туманності Оріона.

Як відомо, вона розташована на відстані 1600 світлових років від Землі і простягається на 33 світлових роки в космічному просторі.

Виявити зовсім молоді зірки, тобто зірки, що знаходяться на дуже ранньому етапі своєї еволюції, в туманності Оріона, астрономам допоміг орбітальний телескоп Шпітцер.

На зображенні туманності, яке опублікувало NASA видно веселку з різних кольорів. Такий ефект дає різний діапазон хвиль інфрачервоного світла телескопа.

Молоді зірки, що ховаються в імлі пилу і газу туманності Оріона. Фото NASA

ДОВІДКОВО

Емісійна туманність Оріона має й інші назви: Мессьє 42, М42 або NGC 1976. Вона має зеленуватий відтінок і знаходиться нижче Пояса Оріона.

Це найяскравіша дифузна туманність зі всіх відомих на даний момент. Її поверхня простягається приблизно на 80x60 кутових хвилин, що більш ніж в 4 рази перевищує площу повного Місяця.

Туманність Оріона дуже добре видно на нічному небі навіть неозброєним оком, а її положення на небесному екваторі робить цю туманність видимою майже в будь-якій точці Землі.

ТСН