ЗУСТРІЧ. «Напрацювання Комісії мають втілитися в конкретні економічні результати для України та Грузії. Це стосується розвитку туризму, залучення інвестицій, а також активізації впровадження в Україні сучасних технологій надання адміністративних послуг. Україна використає грузинський досвід з реалізації цього проекту», – сказав Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул.
На 8-му засіданні Спільної міжурядової українсько-грузинської комісії з питань економічного співробітництва в Тбілісі (Грузія) було підписано Угоду про співробітництво між Україною та Грузією в галузі охорони здоров’я, а також Меморандум про активізацію стосунків між країнами в галузі інвестицій.
«Розвиток економічної дипломатії між двома країнами створює нові можливості для взаємовигідного співробітництва України та Грузії. Як співголова міжурядової українсько-грузинської комісії я завжди відкритий для зустрічей і обговорень пропозицій. Якщо у грузинських підприємців виникають питання щодо створення і ведення бізнесу в Україні, вони мають звертатися в Комісію. І я готовий допомагати», – сказав Олександр Вілкул.
Товарообіг між Україною та Грузією має переступити мільярдний рубіж
Під час роботи Комісії було обговорено стан та перспективи розвитку торгівельно-економічних відносин між країнами.
«Грузія – стратегічний партнер України. За підсумками 2012 року товарообіг між Україною та Грузією досяг майже 800 млн доларів США. Цього року завдання двосторонньої співпраці – переступити мільярдний рубіж», – сказав Олександр Вілкул.
Великим потенціалом для двосторонніх відносин є активізація співробітництва малого та середнього бізнесу
Олександр Вілкул зазначив, що великим потенціалом для подальшого розвитку торгівельно-економічних відносини двох країн є активізація співробітництва не тільки на рівні великого бізнесу, а також на рівні малого та середнього. З цією метою Грузія та Україна домовилися проводити спільні заходи – конференції, семінари, круглі столи. Також країни домовилися активізувати співпрацю між органами державної влади країн, до компетенції яких належить розвиток підприємницької діяльності.
«ГрузіяіУкраїнамаютьна рівні урядівобмінюватися спискамиконкурентоспроможноїекспортної продукції. А такожсприяти оперативномупоширеннюцієї інформації нарівнізацікавленихбізнес-структур обох країн», - сказав Олександр Вілкул.
Він зазначив, що необхідно надавати бізнесу консультації та аналітику, що розкривають потенціал і можливості такого співробітництва. Також кожнасторона має бутипроінформованапро інвестиційні можливостіпартнера. «Шляхдо розширення співпраці- у постійномуобміні інформацієюпро інвестиційні проекти, зокрема, у сферігідроенергетики, туризму, нерухомості, промисловості, сільськогогосподарствата логістики», - сказав Олександр Вілкул.
Україна використає досвід Грузії з реалізації проектів щодо спрощення надання адміністративних послуг
Пріоритетомукраїнського урядує створеннясприятливогоінвестиційного таділовогоклімату.
Для цьогозниженорегуляторний тискна бізнес, спрощенареєстраціяпідприємців.Зокрема, вУкраїнів 9 разівзменшено кількістьдозволівдля відкриттябізнесу (з1200до 141).
На 30% скорочено кількість необхіднихліцензій.
«Україна активно реалізує проекти щодо спрощення дозвільних процедур, дебюрократизації, впровадження електронного документообігу. Ми повинні взяти найкраще з грузинського досвіду і врахувати ті складнощі, які супроводжують будь-який процес модернізації. Як прихильника прагматичного підходу мене цікавлять управлінські, технологічні та конкретно прикладні аспекти впровадження в Грузії технології "єдиного вікна" з надання адміністративних послуг», – сказав Олександр Вілкул.
Він також зазначив, що Україна використає досвід Грузії з реалізації проектів щодо спрощення надання адміністративних послуг.
Створюється ефективний логістичний ланцюжок з надання комплексних транспортних послуг між Україною та Грузією
Також сторони обговорили питання співпраці в транспортній галузі, розвиток перевезень між Грузією та Україною, питання лібералізації перевезення вантажів між двома країнами та реалізацію спільних проектів у цій сфері.
«У сфері транспорту та перевезень Україна і Грузія досягли певних успіхів. З 2010 року вдвічі збільшились щорічні перевезення пасажирів авіаційним транспортом між Україною та Грузією – з 133 тис. до майже 230 тисяч пасажирів», – сказав Олександр Вілкул.
Він зазначив, що сьогодні працюють залізнично-поромні переправи Іллічевськ-Поті/Батумі, а також Керч-Поті/Батумі. В майбутньому мають розпочатися регулярні перевезення морським шляхом контейнерів між Одесою та Батумі. Один з найбільш перспективних напрямків – проект «Вікінг». Він спрямований на розвиток перевезень в напрямку Чорне море – Балтійське море.
«Для розвитку логістичного потенціалу між двома країнами створюється ефективний логістичний ланцюжок з надання комплексних послуг. Це стосується створення максимально конкурентної та швидкої доставки вантажу з використанням декількох видів транспорту – залізничного та морського. Таким чином це сприятиме збільшенню обсягів перевезень вантажів між Україною та Грузією», – сказав Олександр Вілкул.
Україна та Грузія підтримають розвиток агропромислового комплексу та торгівлю сільськогосподарською продукцією
Учасники засідання Комісії обговорили питання двосторонньої співпраці в агропромисловому комплексі. Було відзначено необхідність подальшого розвитку відносин на взаємовигідних умовах та активізації обміну досвідом у сфері рослинництва, тваринництва та земельних відносин.
«80% експорту з України до Грузії – продукція агропромислового комплексу. Грузинський імпорт в Україну також на майже 70% складається з сільськогосподарської продукції. Цей потужний напрямок необхідно розвивати. Україна та Грузія обговорили можливості підтримки на рівні урядів підприємців-аграріїв обох країн», - сказав Олександр Вілкул.
Він зазначив, що уряди України та Грузії сприятимуть підприємцям країн у сфері виробництва та здійснення експортно-імпортних операцій із зерновими, натуральними соками, м’ясо-молочними продуктами, чаєм, овочами і фруктами, цитрусами, вином тощо.
Підписано Угоду про співпрацю в галузі охорони здоров’я та Меморандум в галузі інвестицій
За результатами засідання Спільної українсько-грузинської Комісії було підписано Угоду між Міністерством праці, охорони здоров’я та соціального захисту Грузії та Міністерством охорони здоров’я України щодо співпраці в галузі охорони здоров’я та медичної науки. Угода сприятиме встановленню прямих контактів між медичними установами та організаціями обох країн, дозволить координувати політику в галузі охорони здоров`я.
Також Україною та Грузією було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Державним агентством з інвестицій та управлінню національними проектами України і Національним інвестиційним агентством Грузії. Метою цього Меморандуму є активізація співробітництва двох країн у сфері інвестиційної діяльності.
Україна розраховує на масштабні заходи на території Грузії до 200-ліття Тараса Шевченка
«Україна вдячна Грузії за підтримку української культури на грузинській землі. Зокрема за допомогу у встановленні пам'ятника Лесі Українки в місті Телаві», – сказав Олександр Вілкул.
Він зазначив, що у наступному 2014 році буде широко відзначатися 200-річчя видатного українського поета Тараса Шевченка. Україна розраховує на спільні дії у проведенні масштабних заходів до цієї дати для української національної меншини на території Грузії.
«До ювілею цієї знакової для України постаті буде випущене святкове видання збірника Т.Г.Шевченка «Кобзар» на грузинській мові», – сказав Олександр Вілкул.
Він також зазначив, що Україна чекає від грузинської сторони пропозицій щодо проекту спільної угоди з розвитку кіновиробництва в Україні та Грузії. «Її підписання дасть новий імпульс в розвитку даної сфери», – сказав Олександр Вілкул.