АРХЕОЛОГІЧНІ РОЗКОПКИ. На сході Йорданії знайшли залишки будівель, вік яких оцінюють майже в 20 тисяч років.

Це найдавніші будівлі, виявлені на території королівства. Вони існували задовго до появи на Близькому Сході виробничого господарства, яке, як вважають, стало причиною переходу стародавніх людей до осілого життя, повідомляє Gazeta ua.

Група американських, британських, данських і йорданських археологів описує хатини, в яких мисливці-збирачі зупинялися на тривалий час. Мисливці, жили там так довго, що навіть ховали своїх мертвих.

За часів останнього льодовикового періоду нині суха і безплідна Йорданія представляла собою квітучу країну, наповнену річками та озерами.

«Кам'яних знарядь праці і кісток тварин тут значно більше, ніж на інших стоянках того часу в південно-західній Азії. Це свідчить про те, що це місце було самим густонаселеним», - сказав доктор Джей Сток з Кембриджу.

Крім того, на розкопках поселення Харане IV, площею в два гектари, археологи знайшли намисто зі скла й мушель, а також кістки з правильними лініями і фрагмент вапняку з геометричним орнаментом. Мушлі, імовірно, доставлялися з берегів Середземного та Червоного морів, що знаходяться за 250 км від Харане IV. Отже вже тоді існувала розгалужена система обміну.

Поки археологи розкопали повністю тільки дві халупи. Вони вкопані в землю; довжина стін не перевищує двох-трьох метрів. Стіни і дах виготовлялися з хмизу: це вдалося визначити за темними відмітками, які залишилися після того, як гілки згоріли.

Дослідження показало, що хатам від 19 300 до 18 600 років.

Результати дослідження опубліковані в журналі PLoS ONE