Чемпіонат світу з ракетомодельного спорту завершився днями  на льотному полі в селі Великий Дорошів (Жовківський район Львівщини). Змагання зібрали понад 300 спортсменів із 19 країн світу. Збірна команда України здобула на чемпіонаті 12 медалей і в загальному медальному заліку випередила такі високотехнологічні країни, як США та Китай. Зокрема в загальнокомандному заліку серед дорослих спортсменів українці отримали звання абсолютного чемпіона світу, здобувши 3 золотих і 1 срібну медалі. На другому місці опинилася збірна команда Болгарії, третє посіли ракетомоделісти збірної США.

В особистому заліку троє українських спортсменів вибороли срібні медалі, двоє — бронзові. При цьому призові місця українські спортсмени посіли у п’яти різних класах ракет. Юніорська збірна України відмінно виступила у класі S 9A (на тривалість польоту з ротором). У цьому класі молоді українські спортсмени вибороли золоту медаль у командному заліку, а також по одній золотій та бронзовій медалі в особистому заліку. Це дало змогу  посісти четверте місце в абсолютному заліку, поступилися наші лише кращим юніорським збірним Словаччини, Польщі і Китаю.

Успіхом українці також відзначилися у додатковому класі змагань S2/P —  імітації польоту ракети з крихким вантажем на борту, який повинен був залишитися неушкодженим. Тут юніорська збірна виборола перше загальнокомандне місце та перше місце в особистому заліку. Доросла збірна посіла друге загальнокомандне місце з бронзовою медаллю в особистому заліку. Цей клас S2/P було введено у програму змагань за пропозицією американської делегації. Українські спортсмени брали участь у ньому вперше.

Окрім офіційних змагань, у рамках Чемпіонату відбулися перегони коптерів Copters Race, унікальні виставки роботів та інших технологічних розробок компанії Noosphere Engineering School. При цьому глядачі брали участь у різноманітних майстер-класах, зокрема й  з конструювання та запуску ракет.

Для інтернет-глядачів працювала повноцінна відеотрансляція, а результати змагань майже одразу були доступні у спеціальній онлайн-системі Cup Navigator, розробленій в Україні. 

Ганна РОМАШКО
для «Урядового кур’єра»