ПЕРШІ ЗЗАДІ.Найменші зарплати в Європі за підсумками минулого року отримували жителі Молдови (271 дол/міс) та України (332 дол/міс). Найвищі оклади виявилися у швейцерців (7110 дол/міс), датчан (6628 дол/міс) і норвежців (6429 дол/міс). За рівнем зарплат в перерахунку на купівельну спроможність Україна посіла третє місце з кінця, випередивши Молдову і Албанію.

При цьому, згідно з офіційною статистикою, ситуація з безробіттям в Україні, за європейськими мірками виглядає набагато краще, ніж ситуація із зарплатами. Рівень безробіття, визначений за методологією МОП (Міжнародної організації праці), склав 7,9%. Якщо ранжувати країни від нижчого до вищого рівня безробіття, то Україна за цим показником ділить 18-19-е місця з Кіпром.

Найнижчий рівень безробіття - лише 0,6% - зафіксовано офіційною статистикою Білорусі, найвищий - в колишніх югославських республіках: Македонії (31,4%), Боснії і Герцеговині (27,6%) та Сербії (23%). Але, незважаючи на це, люди заробляють тут більше, ніж в Україні (це як з урахуванням показника купівельної спроможності, так і без нього).

Ера fm