КОСМОС. Фахівці NASA перевернули уявлення, яке існувало з 1958 року, про те, що у Землі два радіаційних пояса – зони магнітосфери, в яких накопичуються високоенергетичні заряджені частинки, передає ТСН з посиланням на NEWSru.com.

Зонди-близнюки RBSP, запущені в космос 30 серпня 2012 року, виявили між уже відомими зовнішнім і внутрішнім поясами ще один, повідомляється на сайті NASA.

Відкриття було зроблено в перші ж дні роботи супутників, що відрізняються тим, що дозволяють відслідковувати дані, що надходять з однієї і тієї ж точки в просторі з деяким часовим інтервалом.

«На п'ятий день спостереження за ним ми все ще не могли повірити в те, що ми бачимо. Ми думали, наші інструменти зламалися, але з ними було все в порядку. А третій пояс чітко відображався на наших екранах день за днем», – розповів Деніел Бейкер з університету штату Колорадо в місті Боулдер.

Щоб підтвердити дані, вони порівняли їх з показниками супутника SAMPEX, що вивчає магнітосферу Землі з 1992 року. Незважаючи на невисоку чутливість пристрою, його показники також свідчили про аномалії.

«Ми не знаємо, чому ми раніше не бачили цей радіаційний пояс», – дивується провідний співробітник Центру космічних польотів імені Годдарда Шрі Канекал.

Зараз вчені, за допомогою зондів RBSP, місія яких розрахована на два роки, намагаються зрозуміти, що обумовлює появу і зникнення виявленого радіаційного поясу.

«Незважаючи на те, що дослідження в цій зоні почалися 55 років тому, залишається ще чимало загадок. Потрібно зрозуміти, це ми такі щасливчики, що стали свідками рідкісного явища чи таке відбувається досить часто», – розповів Бейкер.