Верховна Рада відновила пленарні засідання постановою, яка схвалює заяву про «Відсіч збройної агресії Російської Федерації та подолання її наслідків». У документі, за який проголосували 259 із 316 зареєстрованих народних депутатів, зазначено, що збройну агресію РФ проти України розпочала 20 лютого 2014 року, коли всупереч її міжнародно-правовим зобов’язанням були зафіксовані перші порушення нашого державного кордону в районі Керченської протоки та використання російської армії.  Друга фаза російської агресії припадає на квітень 2014 року, коли контрольовані, керовані й фінансовані спецслужбами сусідньої держави озброєні бандитські формування проголосили створення так званих ДНР і ЛНР, заполонивши зайняті території російськими кадровими військовими, козаками та найманцями. Третя фаза розпочалася 27 серпня 2014 року із вторгнення в Україну регулярних російських військ і триває досі, коли всупереч мінським домовленостям гинуть українські військові та мирні жителі, а окупанти незаконно привласнюють державне і приватне майно.

Верховна Рада вимагає від Росії припинити агресію, відшкодувати всі заподіяні збитки, звільнити військовополонених, заручників і незаконно утримуваних громадян України, а також терміново вивести з нашої території всі військові формування РФ і припинити будь-яку підтримку терористичних організацій.

З воєнною ситуацією пов’язані й інші закони, схвалені на ранковому засіданні. Зокрема на посилення національної безпеки в умовах війни спрямовано закон, яким внесено зміни у Кримінальний та Кримінальний процесуальний кодекси щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері виготовлення, виробництва, реалізації, придбання продукції, робіт і послуг, що призвели до створення реальної або потенційної загрози національній безпеці у воєнній сфері. Зазнав змін і Закон «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», згідно з яким не підлягають призову під час мобілізації військовозобов’язані (жінки та чоловіки), на утриманні яких перебувають діти-інваліди, а також Закон «Про охорону дитинства» і Закон «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо державної підтримки учасників антитерористичної операції та їхніх дітей з метою здобуття освіти.