Відзначати 100-річчя від дня народження славетної землячки на її малій батьківщині — у селищі СтаробешевеТой самий «Універсал». Фото автора Донецької області — розпочали ще в січні минулого року (Парасковія Ангеліна народилася 12 січня 1913 року). Тут відбулося урочисте гасіння спеціальним поштовим штемпелем художнього конверта з портретом ювілярки, тематичні виставки у меморіальному музеї  Ангеліної, показ кінострічки «Повтори мою долю», конкурс дитячого малюнка та зустріч жінок-трактористок. А вже у цьогорічному січні відповідні заходи поступово перебралися й до столиці: у Національній науковій сільськогосподарській бібліотеці НААН відбудеться засідання «круглого столу».

Тривале вшанування має кілька причин. По-перше, легендарна особистість — організатор і керівник найпершої у Країні Рад жіночої тракторної бригади, автор багатьох хліборобських рекордів, двічі Герой Соціалістичної Праці, лауреат Державної премії СРСР, депутат Верховної Ради багатьох скликань і просто тьотя Паша, як її називали молодші односільчани, варта такої уваги. По-друге, постанова Верховної Ради України «Про відзначення 100-річчя з дня народження двічі Героя Соціалістичної Праці П.М. Ангеліної» трохи припізнилась і була прийнята 19 вересня минулого року. А, по-третє, у Старобешевому сподіваються бодай вже в 2014-му відремонтувати музей славної землячки.

У планах відзначення ювілею записано про проведення протягом року (йдеться про 2013-й) «капітального ремонту меморіального музею П. М. Ангеліної». Старе приміщення, зведене у 50-х роках минулого століття, перебуває у непривабливому стані. «Не секрет, організований «круглий стіл» у Києві — намагання не тільки вкотре привернути увагу до постаті Паші Ангеліної, а й нарешті отримати відповідну підтримку і розпочати ремонт, —підтверджує «УК» заступник голови Старобешівської районної адміністрації Микола Ніколаєнко. — Ми прагнемо не лише зберегти цей заклад, а й передати його нащадкам у вже сучасному стані».

Музей, де зберігається безліч цікавих експонатів, — тільки особисті речі Ангеліної чого варті! — справді давно потребує капітального ремонту, однак на заваді стоїть нестача коштів.

Минулого літа під час перебування у Старобешевому став свідком показової сцени. Одна із гостей селища залізла за кермо трактора «Універсал», що стоїть біля музею (саме на такому працювала й Паша Ангеліна), і нетерпляче совалась на залізному сидінні. Певна річ, монтувати на «залізному коні» м’яке сидіння ніхто не збирається, нехай кожен бажаючий і далі на собі перевіряє «комфорт» техніки 1930 — 1940 років, на якій колись працювали механізатори. Але створити елементарні зручності для відвідувачів у самому музеї давно пора. Там нині приблизно так, як сказав один із її земляків: «Аж трохи соромно за тьотю Пашу…»