ПРОДБЕЗПЕКА. Вітчизняні аграрії вже намолотили понад 33 млн тонн зерна з площі 12 млн га, що становить 80% прогнозу. Зокрема кукурудзи намолочено 7,2 млн тонн, гречки — 225 тис. тонн, проса — 162 тис. тонн, рису — 99 тис. тонн, а також соняшнику — 5,8 млн тонн і сої — 1,3 млн тонн. Про це під час брифінгу в Будинку уряду повідомив міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

Він заявив, що врожай зернових цього року — на рівні 45,5—46 млн тонн — третій за величиною показник за роки незалежності. При цьому Микола Присяжнюк нагадав, що ранніх зернових культур зібрано 25,4 млн тонн, зокрема пшениці — 15 млн тонн. Оскільки внутрішні потреби у продовольчому зерні становлять 6 млн тонн, то цьогорічного врожаю буде більш ніж достатньо для продовольчої безпеки країни.

Урядовець також поінформував, що цього року планується зібрати близько 8,9 млн тонн овочів. Оскільки внутрішнє споживання становить 7,1 млн тонн, то отриманого врожаю овочів та картоплі також буде достатньо для забезпечення населення та уникнення зростання цін.

Не буде проблем і з цукром. Так, вітчизняні цукровари вже виробили 292 тис. тонн цукру, а в подальших планах — ще 1,8 млн тонн. «Наразі працюють 50 заводів, однак плануємо долучити до роботи 70 підприємств», — зазначив Анатолій Присяжнюк. За його словами, нині цукрові буряки зібрані з площі 154 тис. га, накопано 5,4 млн тонн. Врожайність цукрових буряків вища порівняно з минулим роком, повідомляє прес-служба Мінагрополітики. Керівник відомства також повідомив, що встановлена мінімальна ціна, за якою цукор продають із заводу, — 5,9 тис. грн за тонну. 

Говорячи про ситуацію з експортом зернових, Микола Присяжнюк підкреслив, що вона стабільна та цілком прогнозована. На початок жовтня експортовано 5,5 млн тонн зерна, а загалом планується продати за кордон 20 млн тонн зернових культур. Міністр також зазначив, що перехідні запаси зернових становлять 11 млн тонн, і поінформував, що пропозиція зерна в наступному маркетинговому році становитиме 56—57 млн тонн, тоді як внутрішні потреби — 28,7 млн тонн.

Крім того, Микола Присяжнюк повідомив, що Аграрний фонд розпочне форвардні закупівлі зерна врожаю 2013 року за вдосконаленим механізмом. Так, підписання форвардних контрактів відбуватиметься в період проведення осінньо-польових робіт. Також змінено механізм розрахунку, згідно з яким виплати відбуватимуться за двома траншами. Розпочинають діяти і заставні закупівлі, в рамках яких аграрії  зможуть залучити бюджетну позику за ставкою Нацбанку (6,8% річних). 

Відділ новин
«Урядового кур’єра»