«Сьогодні відбулися перші льотні випробування БпЛА вже оперативно-тактичного рівня «Горлиця», виробленого на нашому ДП «Антонов». Цей БпЛА здатен безперервно триматися в польоті сім годин, працювати на висоті п’ять тисяч метрів, дальність його польоту — понад тисячу кілометрів», — заявив секретар РНБО Олександр Турчинов, йдеться на сайті «Укроборонпрому».

За технічними характеристиками «Горлиця» здатна виконувати різні функції, зокрема вести розвідку, забезпечувати координацію вогню, а також вогневе враження супротивника, використовуючи ракети «повітря-земля». За словами Олександра Турчинова, саме за такими БпЛА майбутнє: «Як тільки ми відпрацюємо оперативно-тактичний і оперативний рівень, наступним кроком буде створення БпЛА стратегічного рівня».

Унікальність «Горлиці» полягає в тому, що це перша вітчизняна платформа, яка за своєю вантажопідйомністю здатна нести ударне навантаження. Наразі подібні апарати виробляють лічені країни у світі, в першу чергу, США, Ізраїль, Італія, Франція, КНР, Туреччина. При цьому розробка аналогічних комплексів зазвичай потребувала багатомільйонних вкладень і майже п’ять років наполегливої праці. Разом з тим розробка «Горлиці» здійснюється коштом ДП «Антонов».

Безпілотник розроблено для допомоги Сухопутним силам ЗСУ у веденні розвідки вдень і вночі за будь-яких погодних умов та передачі отриманої інформації на командний пункт.

 

Підготував Іван КАПСАМУН, «День».

ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»