Фото Володимира ЗAЇКИ

Легенда каже: « І були три брати: один на ймення Кий, а другий — Щек, а третій — Хорив, і сестра їхня — Либідь». Це згодом Кий сів на горі, де нині узвіз Боричів, а Щек сидів на горі, яка нині зветься Щекавицею, а Хорив — на третій горі, через що і прозвана  вона Хоревицею, а до того князі полянські були звичайними дітьми…

Так вирішив київський скульптор Володимир Журавель.  Тож на відміну від монументів у Наводницькому парку і на Майдані Незалежності, де засновники  української столиці постають дорослими людьми, зобразив Кия, Щека, Хорива і Либідь малюками, які граються корабликами на карті міста, на якій позначено місця, що цікавлять туристів: пам’ятники, церкви, парки.

Скульптуру встановили незадовго до пісенного конкурсу Євробачення на відреставрованій Поштовій площі поблизу Річкового вокзалу. І за кілька тижнів вона стала одним з найбажаніших місць для відвідин — охочі  потриматися за бронзовий пальчик маленького Кия відполірували його до блиску. Скульптура Володимира Журавля започатковує нову традицію. Якщо до монумента авторства Володимира Бородая традиційно приїздять молодята, то біля цього, ймовірно, загадуватимуть про дітей: хто мріє про сина, хай покладе руку на голову когось з маленьких князів, а хто забажає дівчинку — на голову їхньої сестрички.

Цими вихідними золотоверхий Київ святкує 1535 день від часу першої письмової згадки у 482 році.  День міста проходить під гаслом «Чотири дні танцю, музики та квітів» і передбачає проведення 30 різноманітних заходів на загальноміському рівні. Ще близько 200 відбудеться в районах міста впродовж тижня.