На полігоні біля Олександрівки на Херсонщині випробували зенітні керовані ракети середньої дальності.

Здійснили 23 пуски зенітними ракетними комплексами Бук-М1, С-300 та понад 20 пострілів ЗРК "ОСА". У якості мішеней використовувались безпілотні літальні апарати типу ВР-3"Рейс" які імітували політ крилатої ракети.

 

Вперше на практиці застосовано зенітне ракетне озброєння по групових цілях на малих висотах. До стрільб залучалась бойова авіація, підрозділи зенітних ракетних військ, які несуть бойове чергування у різних регіонах України, а також курсанти Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

«Це дало можливість потренуватися бойовим обслугам, які були раптово передислоковані із місць постійного базування у визначені райони для проведення пусків», – зазначив командувач Повітряних Сил ЗСУ генерал-полковник Сергій Дроздов.

У ході випробувань помітили пускову установку зенітно-ракетної системи С-300В1, яка раніше в Повітряних силах ЗСУ знаходилась на зберіганні, пише Military Navigator.

За результатами стрільб кращих військовослужбовців були нагородженні грамотами, подяками, грошовими сертифікатами та подарунками.

«Після пуску ракети ми знімаємо нагар з машини і на посвідченні офіцера в особливих примітках робимо відбиток, що з цього пальця було чітке попадання», – розповів про ритуал посвяти у ракетники начальник бойової обслуги зенітного ракетного дивізіону Теребовлянського полку з міста Стрий Артем Курочко. Попри те, що офіцер менше року у військах, його розрахунок визнано одним з кращих в Повітряних Силах.

За матеріалами прес-центру повітряного командування "Захід"/Gazeta.ua