Після семи років перерви Україна та Франція відновлюють роботу міжурядових комісій. 110 мільйонів населення, 70 мільйонів гектарів сільськогосподарських земель, 160 компаній в Україні, п’яте місце за інвестиціями — такі спільні риси об’єднують дві наші країни. Це величезна перспектива для співпраці та залучення інвестицій. Такі аспекти за підсумками засідання змішаної Українсько-французької міжурядової комісії з економічної співпраці окреслив віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час спільного брифінгу з держсекретарем при міністрі Європи та закордонних справ Франції Жаном-Батистом Лемуаном.
«Серед пріоритетних напрямів чільне місце належить посиленню двосторонньої торгівлі та інвестиційній співпраці, сільському господарству, інфраструктурі й транспорту, енергетиці, енергоефективності, залученню компаній до активної співпраці в інжиніринговому секторі та комунальному господарстві», — додав Геннадій Зубко. Обговорено питання розвитку співпраці в IT-галузі та кібербезпеці, що особливо актуально через посилення відповідної активності з боку РФ.
«Дуже цікава домовленість — плануємо створити спільний метеокластер для допомоги фермерам. Ідеться про залучення новітніх технологій до обробки метеорологічних даних. Це потрібно для отримання точніших відомостей про погоду, збільшення врожаю та його захист, запровадження системного моніторингу змін клімату й подальшого моделювання», — розповів Геннадій Зубко.
Наша країна цікавиться досвідом залучення французьких компаній до співпраці в АПК. Особливо це стосується розвитку фермерських господарств, взаємодії у тваринництві й молочному скотарстві. Наші фахівці прагнуть перейняти досвід виробництва й сертифікації насіння, що збільшить експортні можливості вітчизняної агропромислової продукції.
Сторони обговорили співпрацю в розвитку й захисту географічних зазначень, зокрема через програму технічної допомоги Європейського Союзу Support to the development of a Geographical Indication System.
Французькій делегації Геннадій Зубко подякував за конструктивний діалог і налагоджену співпрацю за багатьма напрямами, яка дуже важлива для нашої країни. Розпочато підготовку до проведення 10 грудня бізнес-форуму, який відбудеться у Франції. На ньому Україна планує представити перспективи й можливості як регіонального розвитку, так і залучення інвестицій у галузевих проектах, повідомляє служба віце-прем’єр-міністра.
Нині Франція відіграє одну із ключових ролей зокрема в розвитку зеленої енергетики в Європі та в усьому світі. Тож для України важливе залучення французьких компаній, які працюють у цій дедалі перспективнішій галузі. Нині наш інвестиційний потенціал у відновлюваній енергетиці оцінюють у 12 мільярдів євро.
«Французькі компанії ENGIE, Total-Eren та Akuo Energy вже висловили зацікавленість брати участь у широкомасштабних проектах у галузі енергоефективності, розвитку відновлюваної енергетики в Україні. Це дасть нам змогу в майбутньому не лише зменшити енергоспоживання й модернізувати комунальні підприємства, а й відмовитися від класичних енергоносіїв. Для нас важливе залучення французьких технологій і в напрямі впровадження енергоефективності в житловому секторі», — наголосив Геннадій Зубко.
Сторони позитивно відзначили інтерес ENGIE до проекту створення у Чорнобильській зоні відчуження сонячної електростанції Сhornobyl Solar.
Відділ новин
«Урядового кур’єра»