В очікуванні майбутньої реорганізації виставкового простору станично-луганського крає­знавчого музею у ще не поштукатурених стінах можна побачити унікальні експонати виставки «Прядка, шабля і олень».

«Музей не лише представляв для відвідувачів минуле, а в останні роки й сам потрапив у вир історичних подій. У скрутний час колекцію та будівлю вдалося зберегти титанічними зусиллями місцевих фахівців та ентузіастів. Та чи можна після випробувань воєнного часу просто вийняти зі сховищ старі експонати й розмістити їх у залах, наче нічого не відбулося? — розповідає директор обласного краєзнавчого музею Олеся Милованова. — Експонати відображають складний зв’язок між навколишньою природою, дозвіллям, працею, героїзмом, пропагандою та насиллям у житті людини й суспільства. І хоч звично музеї пропонують уже готову ретроспективу історичних подій, у даному разі відвідувачі самі долучаються до творення історії, так само як післявоєнна відбудова стає справою всіє­ї громади».

Експозиція викликала жвавий інтерес глядачів. Фото автора

Отже, серед експонатів і корзина з урожаєм уламків смертоносних снарядів, якими обстрілюють вже понад чотири роки район, і банка томатів. У путівнику по виставці можна прочитати: «Війна руйнує мирний аграрний перебіг життя, але воєнні дії 2014—2015 року не зупинили традицій консервувати фрукти та овочі. «Снаряди літають, а ми помідори вирощуємо й закатуємо», — каже місцева жителька».

Іванка МІЩЕНКО
для «Урядового кур’єра»