Дубенські цукерки, рівненські топінги, розмаїття виробів з бурштину й цікава презентація туристського потенціалу —  усе це представила Рівненщина на виставці продукції та послуг українських товаровиробників у Гомелі під час Першого форуму регіонів України та Білорусі, який відбувся з ініціативи та за участю президентів обох держав.

Рівненщина стала однією з перших областей в Україні, яка на форумі уклала офіційну угоду про співпрацю із сусідньою Брестською областю. Її підписали голова Рівненської облдержадміністрації Олексій Муляренко та голова Брестського облвиконкому Анатолій Лис. Документ визначає спільні можливості в економіці, аграрному секторі, екологічній безпеці, розвитку сільських територій, а також окреслює їх для освіти, медицини, культури й туризму.

«234 кілометри державного кордону з Білоруссю пролягають Рівненщиною. Тож наші економіка, торгівля, культура століттями неминуче переплітаються, — каже Олексій Муляренко. – Зрозуміло, в нас чимало родинних зв’язків з цією областю, багато жителів нашого прикордоння навіть ідентифікують білорусами. Ми відчуваємо, що це кордон дружби, який об’єднує. Віднині Брестська область — ще й офіційний діловий партнер Рівненщини. Гадаю, це гарний привід насамперед для розвитку прикордонних територій та їх економічного зростання».

А щоб таке зростання не забарилося, на Рівненщині завершують ремонт дороги до міждержавного пункту пропуску для автомобільного транспорту Прикладники в Зарічненському районі. Маємо ще два міжнародні пункти пропуску до Білорусі: автомобільний Городище та залізничний Удрицьк.

Частенько відвідують Брестську область рівненські аграрії, які запозичують там і досвід, і технології. А для жителів прикордонних сіл білоруська сторона щороку відкриває пункти пропуску Познань, Березове та Прикладники у сезон збирання диких рослин.