Президент Росії Володимир Путін розраховує, що США і Євросоюз ніяк не будуть втручатися в конфлікт на Сході України. Саме тому Вашингтону варто передати озброєння Києву, щоб зламати розрахунки агресора.

Про це сказав директор програми дослідження Росії і Євразії в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень США Ендрю Кучінс в ефірі СNN.

«Путін буде продовжувати наступати, якщо не відчує спротиву. Гадаю, відсутність реакції на війну в Грузії у 2008 році дозволила йому влаштувати ті авантюри, на які він пішов зараз. Відсутність спротиву на анексію Криму дала йому впевненість наступати на Схід України. Він не розраховує, що НАТО надасть українцям допомогу. Але Київ повинен мати змогу захищати свої позиції. Не обов'язково, щоб українські сили могли йти в наступ, але вони повинні мати змогу ефективно боронитися», прокоментував експерт.

Він додав, що у Вашингтоні зараз при обговоренні питання щодо передачі зброї Україні існує низка побоювань. Зокрема, американські чиновники хочуть уникнути погіршення відносин з російського стороною у співпраці щодо ядерної безпеки і контролю поширення ядерної зброї. І спрогнозувати точно, якою буде реакція Кремля на передачу зброї Україні, не можливо. Однак, на думку експерта, нічого не робити – це теж ризик, оскільки від вирішення українського конфлікту залежить, чи матимуть НАТО і США довіру на міжнародній арені.

«Путін дуже багато витрачає на підтримку його в Росії і на війну в Україні, тому я думаю, що йому буде дуже складно закінчити цю операцію. Нам варто надати допомогу Києву. Тому що єдиний шлях до програшу Путіна – це виживання української держави економічно, військово і політично», - сказав Кучінс.

Він додав, що якщо Київ зброї не отримає, варто чекати подальшої ескалації насилля в Донбасі. Крім того, проросійські терористи можуть спробувати захопити нові території на Сході України, щоб пробити Кремлю суходільний шлях в окупований Крим. А потім Москва може наважитися на нові завоювання, щоб прокласти собі дорогу в молдовське Придністров'я. Тому лишати без відповіді російську агресію в Україні не варто.

Видання Financial Times сьогодні повідомляло, що Путін пропонував Меркель вирішити конфлікт в Україні за "чеченським" сценарієм. Зокрема він хоче, щоб Київ платив терористам на Сході України за мир. The Wall Street Journal писала, що США вирішують, постачати Україні ПТРК "Джавелін". Спікер Держдепартаменту США Джен Псакі прокоментувала, що Сполучені Штати не прийняли рішення забезпечувати Україну летальним зброєю, в той же час така підтримка не виключено в майбутньому.

«Дзеркало тижня»