ПРОГНОЗИ. Всесвітня організація охорони здоров’я попереджає Україну про імовірне зростання показників захворюваності на кір у 2012 році. Про це сьогодні йшлося на прес-конференції у Міністерстві охорони здоров’я України, передає УНІАН.
За словами заступника голови Представництва ВООЗ в Україні Ігоря Поканевича, у наступному році через проведення чемпіонату Європи з футболу наша країна очікує на тисячі туристів з європейського регіону, а тому може спостерігатися так зване явище «реекспорту кору». «У 2005 році в Україні було зареєстровано найбільшу кількість кору у Європейському регіону і 83% випадків хвороби походили саме з України. Зважаючи на циклічність – 6 років – на 2012 рік припадає пік цього захворювання,» – зауважив Ігор Поканевич.
Нині у Європі складна ситуація щодо спалахів кору, зауважує Поканевич. «На сьогодні у країнах Європейського регіону продовжують боротьбу зі спалахом кору, який спостерігається з початку цього року. У регіоні зареєстровано понад 26 тис. випадків кору, це втричі більше, ніж за аналогічний період минулих років. Це – серйозна ситуація і підтверджує ті розрахунки, які були зроблені раніше», – сказав він.
Ігор Поканевич повідомив, що найбільшу кількість випадків кору зафіксовано у Франції – понад 14 тис. за 7 місяців 2011 року.
У свою чергу заступник головного лікаря Центральної СЕС МОЗ Віктор Світа повідомив, що на сьогодні в Україні показники щодо захворюваності на кір не перевищують епідемічний поріг. «У 2011 році зареєстровано 134 випадки кору. 93% з них – західні області, зокрема, у Львівській області – 97 випадків, у Волинській – 11, у Рівненській – 10, в Івано-Франківській – 4 і в Закарпатській – 2 випадки. 53% - це діти до 17 років і 47% - дорослі», - сказав Віктор Світ.
Нагадаємо, в Україні у 2007 році був розроблено національний план з елімінації кору та запобігання вродженої краснухи до 2010 року. Причиною цього стало те, що у 2006 році наша країна дала 83% від усієї «європейської» захворюваності на кір.
У рамках національного плану Міністерство охорони здоров’я України у березні-квітні 2008 року планувало провести кампанію імунізації проти кору та краснухи. Додаткову імунізацію пов’язували із потужним інфекційним сплеском у 2006-му – тоді на кір захворіло понад 46 тис. українців, 5 померли. Фахівці попереджали – якщо не провести додаткову вакцинацію, вже через 5 років (у 2012 році) в Україні буде понад 90 тис. хворих. На їхнє переконання, якщо в Україні не вдасться вакцинувати дану вікову групу, то у 2012 році нас може очікувати черговий спалах інфекцій кору та краснухи, а це може загрожувати проведенню в Україні Євро-2012.
Планувалося вакцинувати додатково 8 млн. осіб у віці від 15 до 29 років.
Однак кампанію щодо масової імунізації проти кору та краснухи було призупинено. Паніку в суспільстві, пов’язану зі щепленнями, викликало повідомлення про смерть старшокласника з Краматорська Антона Тищенка в травні 2008 року після щеплення від кору і краснухи. Через кілька днів Міністерство охорони здоров`я припинило кампанію масової імунізації молоді проти кору і краснухи. Комісія МОЗ дійшла висновку, що прямий причинно-наслідковий зв`язок між проведеною вакцинацією від кору і краснухи Антона Тищенка і настанням його смерті не встановлений.