ФІНАНСИ. Фонд гарантування вкладів фізосіб підвищив суму відшкодування до 200 тисяч гривень. Обсяги кредитування української економіки у І півріччі 2012 року збільшились на 11 млрд грн. Це свідчить про те, що, попри складні умови на світових фінансових ринках, банки продовжують кредитувати економіку і збільшувати ВВП держави. Про це заявив заступник голови Нацбанку, голова адміністративної ради Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) Ігор Соркін.

Щодо кредитування фізосіб, то обсяги кредитування в нацвалюті зросли на 8 млрд грн. Відповідно відбувається зменшення обсягу кредитів в іноземній валюті, які банки надали раніше. Щодо вкладів фізосіб, то, на його думку, тут теж спостерігається позитивна тенденція. Це, на переконання І. Соркіна, свідчить про довіру населення до банківської системи.

«З початку року обсяг коштів на рахунках фізосіб збільшився майже на 40 млрд грн, з яких 23 млрд — це кошти в нацвалюті. Ми повинні робити все, щоб зміцнювати цю тенденцію», — зазначив він. За словами І.Соркіна, у Програмі економічних реформ Президента України на 2010 – 2014 роки одним із заходів для пожвавлення кредитування економіки є вдосконалення системи гарантування вкладів фізосіб. Вже ухвалений новий Закон «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», що посилює захист громадян, які довірили свої заощадження банкам. Наступним кроком є збільшення Адміністративною радою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб гарантованої суми відшкодування за вкладами, які стали недоступними, – з 150 до 200 тис. грн. Рішення про це нині передано для державної реєстрації у Мін’юст України», – зазначив Ігор Соркін та нагадав, що останнє підвищення цієї суми було проведено ще в листопаді 2008-го.

«Сподіваюсь, що це рішення, з одного боку, буде позитивним сигналом для вкладників щодо упевненості у збереженні своїх заощаджень, а з другого — дасть змогу банкам збільшити свою ресурсну базу для кредитування економіки країни. І головне – засвідчить рішучість влади захищати інтереси кожного громадянина, який довірив свої заощадження банківській системі», – підкреслив заступник голови Нацбанку і голова адмінради ФГВФО.

І. Соркін звернув також увагу на зменшення обсягів простроченої заборгованості у банківській системі на 2 млрд грн.

«За підсумками півріччя банківська система отримала 2,2 млрд грн прибутку. Якщо порівнювати його з підсумками роботи за минулий рік, коли банківська система мала збиток 7 млрд грн, то 2,2 млрд грн за І півріччя — це досягнення. І головне, на мою думку, що є індикатором ставлення до банківської системи акціонерів банків, — це збільшення статутного капіталу майже на 7 млрд грн з початку року. Це означає, що акціонери мають намір розвивати свої банки і вкладати гроші в банківську систему України», — підсумував він.