У Сагунівці Черкаського району, на базі СТОВ «Ломовате», тривав день французької молочної ферми. Такий захід на підприємстві відбувається вже вдруге. Він зібрав  десятки компаній, товариств та фірм з метою обміну досвідом успішного інвестування та впровадження французьких технологій.

На турботу тварини відповідають високою продуктивністю. Фото прес-служби Черкаської ОДА

СТОВ «Ломовате» ще п’ять років тому увійшло до складу французької агропромислової групи «Євраліс», яка є успішним інвестором на теренах Черкащини, щорічно збільшуючи кількість своїх партнерів. Взявши за мету зробити ферму прибутковою, компанія почала активно втілювати задумане в життя. Результат не забарився. Якщо на початку роботи по-новому надій від кожної корови становив у середньому близько 9 літрів на день, то нині він сягає 30. Цього досягають завдяки цілому комплексу заходів. Тут і  заготівля якісного силосу, й застосування сучасної техніки, й залучення компетентних фахівців.

Учасники заходу оглянули господарство, відвідали ферму, взяли участь у презентаціях техніки, нової продукції. Порівняно з минулим роком тут відбулися позитивні зміни щодо технічного оснащення, поліпшилися племінні якості тварин, кормова база. На підприємстві реконструйовано виробничі потужності, запроваджено безприв’язне утримання корів із доїнням у сучасному доїльному залі. Молоко ж реалізують переробним підприємствам вищого гатунку сорту «Екстра».

Як розповів перший заступник голови Черкаської облдержадміністрації Віталій Коваль, який також узяв участь у зібранні, нині обласна влада, як і районна, здійснюють усі необхідні кроки для залучення інвесторів до регіону, розвитку бізнесу. Так, сьогодні прямі іноземні інвестиції в основний капітал у сільському, лісовому та рибному господарствах Черкащини становлять 16,6 млн доларів США, зокрема  інвестиції французьких компаній — 3,7 млн дол. Головне, вважає він, — створити сприятливі умови для притоку капіталу.

Нині в регіоні спостерігається тенденція нарощування виробництва молока в сільськогосподарських підприємствах, зокрема й збереження чисельності корів. За шість місяців нинішнього року його виробництво збільшилося на 3,2 тисячі тонн. При цьому поголів’я корів протягом трьох останніх років утримується на рівні 48 тисяч.

Представник Посольства Франції в Україні Ніколя Перен відзначив ефективну роботу обласної та районної влади щодо роботи з інвесторами. Він зауважив, що протягом останніх двох років на місцевому рівні легше, швидше та раціональніше вдається вирішувати всі питання організації виробництва. А це свідчить про те, що влада спільно з закордонними партнерами ефективно працює зокрема й для  розвитку аграрного сектору. Зусилля обласної влади спрямовані на покращення ділового клімату, на заохочення інвесторів, і французькі інвестори це дуже добре відчувають.