ЗГОРНІТЬ ПАРАСОЛЮ! У Росії і США залишаються шанси домовитися щодо  ПРО, точку неповернення ще не пройдено, вважають міжнародні експерти. Однак нинішній  етап взаємовідносин потребує вже не перезавантаження, а зміни програмного забезпечення.

У середу президент Російської Федерації  Дмитро Медведєв оголосив комплекс заходів військово-технічного і дипломатичного характеру, якими Росія відповість на розгортання системи ПРО в Європі. Зокрема, російські військові посилять прикриття об’єктів стратегічних ядерних сил; стратегічні балістичні ракети оснащуватимуться перспективними комплексами подолання ПРО і новими високоефективними бойовими блоками; на заході і на півдні країни можуть бути розгорнуті сучасні ударні системи озброєнь, що забезпечують вогневе враження ЄвроПРО тощо.

Як відомо, Росія і НАТО домовилися співпрацювати за проектом ЄвроПРО рік тому на саміті в Лісабоні, проте переговори зайшли в глухий кут через відмову США надати юридичні гарантії ненаціленості  розгортання системи проти російських сил стримування.

Відразу після виступу російського президента НАТО заявило, що вивчає цю заяву, і нині триває  обмін думками.

Зокрема, постійний представник Росії при НАТО Дмитро Рогозін вважає, що озвучені  Президентом Росії Дмитром Медведєвим заходи у відповідь на розширення системи протиракетної оборони НАТО в Європі не призведуть до гонки озброєнь, адже вони багато в чому є асиметричними, економічними і всі враховані в державній програмі озброєння. «Це не потребує якихось додаткових зусиль чи  витрат з бюджету», — сказав  посадовець. Мовляв,  російським громадянам не варто побоюватися, що це вплине на рівень їхнього життя. 

Мабуть, так. От лише сам рівень життя у двох  великих державах, які продовжують грати м’язами на тлі світової економічної  кризи, істотно відрізняється.