Зовнішньополітична стратегія нашого уряду полягає у відновленні державної цілісності й кордонів та інтеграції до Європейського Союзу демократично сильною та економічно розвиненою країною. Таку мету Прем’єр-міністр Володимир Гройсман оприлюднив під час зустрічі з Президентом Парламентської Асамблеї НАТО Расою Юкнявічєнє. Вона відомий литовський політик, підписант Акта про відновлення незалежності Литовської Республіки у 1990 році. У вересні цього року очолила Парламентську Асамблею НАТО й один з перших візитів здійснила саме до Києва. Володимир Гройсман привітав Расу Юкнявічєнє з призначенням і наголосив, що системний рух зближення з Європейським Союзом та Північноатлантичним альянсом — пріоритети уряду. Щоправда, це прагнення Україна змушена виборювати у нав’язаному ззовні воєнному протистоянні. «Рух у бік Європи та Північноатлантичного альянсу — наш пріоритет. Україна — частина цивілізованого європейського світу, — наголосив Володимир Гройсман. — Ми обстоюємо це право зі зброєю в руках і боремося проти агресії Росії. Наше основне завдання — домогтися миру, відновити українські кордони й територіальну цілісність. Україна має інтегруватися до ЄС як демократично сильна, економічно розвинена й успішна держава».
«Україна — один із пріоритетів порядку денного роботи Парламентської Асамблеї НАТО, яка тим і цікава, що об’єднує делегації різних країн, — сказала Раса Юкнявічєнє. — Інтеграція в НАТО — це не лише питання оборони. У ПА НАТО п’ять комітетів, які займаються різними питаннями, зокрема економічними».
Глава уряду наголосив, що Україна проводить істотні структурні реформи, спрямовує багато ресурсів на озброєння. «Але нам разом із західним світом потрібні нові спільні інструменти, можливості й стратегії для боротьби з агресією», — переконаний глава уряду. Глава ПА НАТО підтримала необхідність посиленої підтримки України, яка фактично переживає час оновлення і становлення. Вона висловила думку, що Литва може приділити додаткову увагу українському питанню в межах свого членства в керівних органах ЄС. Україну представлено в Парламентській Асамблеї НАТО з 1992 року, і останнім часом контакти по лінії ПА помітно посилилися, повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну. Керівництво ПА НАТО демонструє готовність поглиблювати співпрацю і розширити взаємодію з парламентаріями країн-кандидатів на вступ до НАТО.
Відділ новин
«Урядового кур’єра»