Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про схвалення Концепції розвитку сільських територій», повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«Доцільність розробки Концепції розвитку сільських територій викликана завершенням строку реалізації Державної цільової програми розвитку українського села на період до 2015 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року № 1158. Крім того, з 2016 року втрачають чинність положення закону України «Про основні засади державної аграрної політики на період до 2015 року», а тому є необхідність ухвалення нового програмного документа, яким буде врегульоване питання щодо визначення основних напрямів державної аграрної політики, зокрема у сфері розвитку сільських територій, та напрямів їх реалізації» — зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, виступаючи на засіданні.

Мінагрополітики України розробило проект Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на 2015—2020 роки, яка вирішуватиме реальні потреби галузі через всеохоплюючий процес консультацій із зацікавленими сторонами, зокрема представниками громадянського суспільства, бізнесу, а також донорами. Ця Стратегія передбачатиме реальні коротко- і середньострокові результати, а також міститиме детальний план впровадження. Одним з етапів роботи над стратегією стало ухвалення Концепції розвитку сільських територій.

Концепцією визначено шляхи створення умов, необхідних для розвитку сільських територій, через формування диверсифікованої сільської економіки, якісного середовища проживання на основі нарощування людського і соціального капіталів та розвитку партнерства держави, бізнесу, громад.

На думку Міністра аграрної політики та продовольства України впровадження Концепції сприятиме підвищенню конкурентоздатності сільського господарства і розвитку сільських територій на сталій основі відповідно до стандартів ЄС і міжнародних стандартів та залученню інвестиції у галузь.

«Затвердження цього концептуального документа значно покращить можливості уряду України в залученні коштів Європейського Союзу для вирішення питань розвитку сільських територій, оскільки міжнародні партнери матимуть підтвердження того, що цей напрям є пріоритетним для політики української держави», — наголосив Олексій Павленко. «Крім того, схвалена Концепція розвитку сільських територій слугуватиме орієнтиром для місцевих органів влади при визначенні пріоритетних напрямів розвитку регіонів», — додав міністр.

Концепцією також окреслено основні завдання, вирішення яких центральними та місцевими органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування сприятиме досягненню її мети — поліпшенню якості життя й економічного благополуччя людей, що живуть у сільській території.

РБК-Україна