Завдання, поставлені Президентом України Петром Порошенком перед Київщиною, яка мусить стати передовим регіоном з усіма сучасними можливостями, для обласної влади — реальне керівництво до дії. Тож шукають усі шляхи, за допомогою яких буде змога перетворити столичну область на справді сучасний європейський куточок. Так, днями голова Київської облдержадміністрації Максим Мельничук зустрівся з членами неурядової організації U.S.-Ukraine Business Council (USUBC), презентувавши під час спілкування із представниками американського бізнесу економічний потенціал Київщини. На зустрічі передусім ішлося про інвестиційні майданчики й інфраструктурні проекти, які реалізовуватимуть на Київщині, а також про проблеми, з якими нині стикається регіон, і пошук шляхів їх розв’язання.
Попри всі негаразди, з якими столичній області доводиться мати справу в наш непростий час перемін, вона має потужний промисловий і аграрний потенціал, і цим гріх не скористатися. У першому випадку Київщина посідає 7 місце за кількістю реалізованої продукції, в другому — 2 за обсягами виробництва сільгосппродукції. Розвивається в області й тваринництво із птахівництвом. У планах — ще й серйозний розвиток рибного господарства (над створенням відповідної програми фахівці КОДА працюють спільно з Держрибагенцією). Тож із позитивних моментів Максим Мельничук відзначив, що саме за столичною областю — одне з найвищих місць серед решти областей за соціально-економічним розвитком. Нині йдеться про нарощування обсягів виробництва конкурентоспроможної продукції за рахунок упровадження проектів з технологічного переоснащення виробничих потужностей, а також реалізацію політики імпортозаміщення, переорієнтацію на нові ринки збуту продукції й упровадження систем управління якістю європейського зразка.
Голова ОДА підкреслив, що область другий рік поспіль — упевнений лідер у країні за показниками житлового будівництва. Крім того, підібрано майже два десятки проектів реконструкції й зведення об’єктів у різних галузях. Передовсім ідеться про нові школи й лікарні, а також водогони, об’єкти культури й туризму, соціального спрямування.
Гарний приклад Київщина показує і за обсягом прямих іноземних інвестицій на 1 особу (955 доларів США), і за обсягами продукції сільського господарства. «А для ще більшого залучення інвестицій, — підкреслив Максим Мельничук, — розвиваємо мережу індустріальних парків. Розробили 16 таких майданчиків, куди зможе зайти інвестор, вкласти кошти і отримати дуже сприятливі можливості й умови для ведення бізнесу (до проекту долучено Баришівський, Білоцерківський, Бориспільський, Вишгородський, Таращанський, Тетіївський і Яготинський райони, а також Березань і Фастів, — «УК»). Якщо говорити про проекти, які ми вже поступово запускаємо, то один із найбільших — будівництво Великої кільцевої дороги. Її протяжність становитиме 214 кілометрів. Цей проект дасть змогу створити до 4 тисяч робочих місць, що нині вкрай актуально». Окрім того, частиною проекту буде будівництво гілки пасажирського залізничного сполучення від Києва до аеропорту «Бориспіль», що створить щонайменше півтори тисячі робочих місць.
Окремо очільник столичної облдержадміністрації зупинився на будівництві повітряних ліній електропередач в області й реалізації політики енергоефективності (особливо у закладах бюджетного типу), що нині для Київщини особливо важливе завдання. На зустрічі йшлося і про можливі варіанти розв’язання в області «сміттєвої» проблеми, яка тісно пов’язана з екологічними, серед яких велике занепокоєння викликає передусім стан малих річок, а також майбутнє столичного регіону.