ВІДПОЧИНОК

На ліквідацію підтоплень у Центральному парку культури і відпочинку імені Лесі Українки у Луцьку зі столиці надійде шістсот тисяч гривень
 

Про це повідомив голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук. Він також розповів, що, згідно із постановою Кабінету Міністрів України, на аналогічні роботи в заплаві річки Сапалаївки, що протікає через обласний центр, передбачено ще дев’ятсот тисяч гривень. 170 тисяч отримають і виконавці робіт із водозниження поблизу шахти №2 у місті Нововолинську.

Виконання рятувальних робіт на першому із згаданих об’єктів викликає особливу увагу волинян. Адже Центральний парк, спорудження якого у заплаві річки між старим і новими адміністративними центрами древнього міста розпочалося ще у 1929 році, у радянські часи будувався на колишньому болоті методом народної будови. Фактично був зданий в експлуатацію у 1964 році. Зелена зона, що мала майже сотню гектарів, забуяла кронами тисяч висаджених тут дерев, і незабаром стала гордістю і так не бідного на ліси та парки Поліського регіону. Влітку у 1970-х роках у меліоративних каналах погляд відвідувачів радували півметрові білі амури, а на їхніх берегах — ондатри, які прописалися поблизу атракціонів, а взимку — розписи заячих та лисячих слідів.

Парк, що мав репутацію одного із найбільших і найгарніших в Україні, був постійно під наглядом міського керівництва. Старожили й досі згадують, як у 1980-х любив щодня розпочинати свій робочий день з обходу парку тодішній керівник міської партійної організації Микола Косенко… На жаль, в останні два десятиліття величезний парк почав відчувати брак уваги і коштів. Результати не забарилися — у насадженнях з’явилися сотні вражених омелою дерев, погасли більшість ліхтарів, доріжки почали буквально розлазитися, зате з’явилося вдосталь… сміття.

Після останніх виборів до місцевих органів виконавчої влади ставлення до парку докорінно змінилося. Луцька міська рада знову активно виводить сюди на волонтерські акції людей. Організувала очищення парку від аварійних дерев, десятки із яких уже загрожували життю людей, та посадку тисяч нових саджанців поблизу не вельми естетичних пеньків.

На паркових алеях знову хочеться освідчуватися у коханні. Фото автора

— А головне — ми організували роботи з очистки старих меліоративних каналів, заболочення яких і призвело до підтоплення парку та його захаращення, — підкреслив міський голова Микола Романюк. — І вагому фінансову підтримку із столиці цієї нашої роботи переоцінити просто не можливо. Адже місто наше не таке вже й багате на великі промислові підприємства, що платять удосталь податків. Переконаний, що сюди незабаром знову масово потягнуться наші люди і колишня слава Центрального парку незабаром відновиться.