У період з 24 листопада по 1 грудня 2019 року марсохід Curiosity знімав панораму марсіанської поверхні з найвищою роздільною здатністю в порівнянні з іншими фотографіями поверхні Червоної планети. Панорама складається з більш ніж тисячі зображень і містить 1,8 мільярда пікселів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Марсіанські озера схожі на земні – вчені

Панорама створена за допомогою телеоб'єктива камери Mast Camera (Mastcam). Також ровер використовував інший об'єктив, щоб зняти панораму з більш низьким дозволом – майже 650 мільйонів пікселів, на ній видно частину марсохода і його щуп.

ЧІИТАЙТЕ ТАКОЖ: NASА виявила ще одну нову планету схожу на Землю

Обидві панорами показують, як виглядає Глен Торрідон, регіон на схилі гори Шарп, який досліджує Curiosity. Марсохід запрограмували зробити ці знімки, поки команда місії з Лабораторії реактивного руху NASA була на чотирьох вихідних, і він нерухомо стояв на схилі пагорба. Щоб забезпечити рівномірне освітлення, час зйомки було обмежено між полуднем і 14:00 за марсіанським часом. В цілому зйомки зайняли шість з половиною годин. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Марсі вперше зафіксували сейсмічну активність

Самостійно дослідити місцевість, відзняту ровером, можна в інтерактивному 360-градусному відео.

«Поки багато хто з нашої команди сиділи вдома, насолоджуючись індичкою в День подяки, Curiosity створював це свято для очей. Вперше за весь час місії ми присвятили свою діяльність стереофонічною 360-градусною панорамою», – ділиться враженнями Ешвін Васавада, вчений з Лабораторії реактивного руху NASA і глава місії Curiosity.

Як раніше повідомляв "Урядовий кур'єр", професор Моніка Грейді,  яка вивчає планети і космос з Університету Ліверпуля Хоуп (Великобританія) стверджує, що на Марсі і Європі є життя. Вона вважає, що крижані моря під поверхнею Європи – це ідеальне місце для пошуку істот з інтелектом. На її думку, вони повинні бути чимось схожими на земних восьминогів.

Вчена вважає, що і глибокі печери на Марсі можуть мати форми життя, оскільки ці ділянки мають полегшення від інтенсивного сонячного випромінювання. «Там ви захищені від сонячного випромінювання. А це означає, що є вірогідність того, що в порах скель залишиться лід, який може стати джерелом води», – пояснює Моніка Грейді. Однак, на її думку, на Марсі форми життя мають дуже і дуже невеликий розмір, швидше за все, це бактерії.

Орест ГОРЯНСЬКИЙ
для «Урядового кур’єра»