Люди вважають себе вінцем творінь природи доти, доки не зіткнуться з руйнівними природними катаклізмами, йдеться на Главком.

Ці непідвладні людині сили в найближчі десятиліття можуть знищити низку найбільших міст світу, і поки наука не запропонувала рішень, здатних поліпшити ситуацію. Які мегаполіси можуть зникнути в найближчі сто років, дивіться в нашій галереї. 

Бангкок. Через підвищення рівня моря деякі вулиці міста вже перетворилися в канали. Якщо нічого не зробити, то через якийсь час місто опиниться під водою. Що саме можна зробити, фахівці поки не озвучили.

Сан-Франциско. Сейсмологи з університету Каліфорнії спрогнозували, що з імовірністю в 75% в 2086 тут станеться землетрус силою понад 7 балів. Висотні будівлі, якими забудовано місто, не переживуть такого землетрусу, а чи буде влада США потім відновлювати місто, не відомо.

Венеція, як і Бангкок, потерпає від підвищення рівня світового океану. Італійський уряд час від часу розробляє плани щодо захисту міста, але ефективного методу поки ніхто не запропонував.

Якщо в 1950 році у Детройті проживали майже два мільйони американців, то сьогодні залишилися лише 700 тисяч. Рівень безробіття - 23%, третина населення живе за межею бідності, а кількість злочинів в 10 разів більше, ніж в Нью-Йорку. Якщо ситуація не зміниться, то до 2100 року місто просто зникне.

Мексиканська столиця побудована на дні пересохлого озера, і м'який грунт не в змозі витримати таку вагу. Щорічно місто занурюється в грунт на 8-9 см.

Банжул може не тільки опинитися під водою через підвищення рівня моря, але і стати епіцентром економічної катастрофи, якщо тривалі затоплення знищать рисові поля і мангрові ліси.

На Тімбукту наступає пустеля. Попри зусилля влади, місто поступово замітає піском.

Неаполю загрожує вулкан Везувій. Загалом він вивергається раз на сто років, і чергове виверження очікується в 2050-2060 рр. Якими будуть наслідки для міста, сказати не береться ніхто.