Тернопільщина розглядає туризм як одну зі своїх конкретних переваг у розвитку області. Дністровський каньйон, Почаївська лавра, Марійський духовний центр у Зарваниці, понад чотири тисячі пам’яток історії, більш як 500 пам’яток природи, 180 пам’яток національного значення, 32 замки, а ще — печери та багато інших принад, навіть таких, яких немає в інших регіонах. Цього року вдалося завершити реконструкцію багатьох доріг до пам’яток історичної спадщини, зокрема й до печер Кришталева та Вертеба. Відремонтували також дорогу Тернопіль — Львів. Якщо раніше до Львова доїжджали за три години, то тепер значно швидше. Важливо також, що інтенсивність руху транспорту протягом доби тут збільшилася вдвічі, а це означає, що Тернопільщина відкриває себе для внутрішнього та зовнішнього туриста. Ці та інші цифри й факти голова облдержадміністрації Степан Барна навів на відкритті Туристичного форуму Тернопілля.

Масштабний захід тривав три дні. Його скликали, аби обговорити злободенні гострі та цікаві питання розвитку туристичної галузі й водночас популяризувати природні, історичні, архітектурні принади Тернопілля. На форум з’їхалися представники турфірм, бізнесу, інфраструктурних закладів сфери гостинності, державних і місцевих органів самоврядування, навчальних закладів, громадськості. І не лише з Тернопілля, а й зі столиці, Львівщини, Одещини, інших куточків країни.

Розпочали Туристичний форум Тернопілля з дискусійних панелей «Брендування територій», «Контроль екскурсійної діяльності як основа національної безпеки». Про просування турпослуг в інтернеті доповідали представники Асоціації незалежних блогерів України. Наступні два дні майданчиком форуму стали міста Чортків і Заліщики. Тут увагу зосередили на подієвому туризмі, де йшлося про помилки та пошук партнерів у проведенні заходів. Говорили також про організацію та створення власного туристичного бізнесу. Розглянули й джерела фінансування турпроектів. Прикметно, що своїм досвідом у цих справах ділилися чимало практиків.

Окрім виступів і дискусій, учасники форуму, звісно ж, мали змогу оглянути деякі туристичні об’єкти краю, як-от: замки в Микулинцях і Теребовлі, архітектурний центр Чорткова, печеру Вертеба, жертовний камінь і печерний храм у с. Монастирок Борщівського району, помилуватися панорамою м. Заліщики. У Тернополі на них чекав музей ретроавтомобілів. Під завісу форуму обговорили ще тему правильного контенту та його просування у соціальних мережах.

За словами начальника відділу туризму облдержадміністрації Ростислава Яцківа, такий форум на Тернопіллі мають намір організовувати щорічно. Сподіваються, що вже наступного року він матиме статус міжнародного. Почати ж новий рік планують з відкриття туристичного сезону. За доброю традицією, цей захід відбудеться в Борщівському районі під час народного карнавалу — святкування Маланки.