КОНТРОЛЬ. Голова Держмитслужби Ігор Калєтнік розповів, що відомство внесло до Мінфіну низку законодавчих ініціатив. Вони спрямовані на виведення імпорту з тіні, боротьбу з контрабандою та контрафактом, захист сумлінних імпортерів від недоброчесної конкуренції та громадян — від неякісних товарів.

Митники обіцяють побороти контрабандне ввезення товарів. Фото Укрінформу

«Ми пропонуємо реальний план дій. Митниця боротиметься з увезенням продукції, яка знаходить в Україні нелегальний ринок збуту і від якої страждають як українська економіка, так і пересічні громадяни. Нелегальний імпорт буде ліквідовано. З ринку підуть посередники — і товари стануть доступнішими та якісними», — наголосив посадовець.

Аби запобігти незаконному ввезенню товарів, пропонується запровадити обов’язкове маркування окремих груп споживчих імпортних товарів спеціальними контрольними ідентифікаційними знаками. «Суб’єкт разом із оформленою митною декларацією отримає спеціальні марки із штрих-кодом, які міститимуть інформацію про товар, імпортера, виробника, сплачені податки», — пояснює голова Держмитслужби. Таким чином, з’являється можливість перевірити законність ввезення товарів, що продаються в Україні. «Тож у крамницях з’являтимуться виключно безпечні та якісні товари», — зазначає він.

Щоб усунути з ринку посередників та запобігти виведенню коштів в офшори, митники пропонують законодавчо закріпити поняття «прямий зовнішньоекономічний договір». Та передбачити, що метод визначення митної вартості за ціною контракту буде основним лише для товарів, ввезених за прямими договорами з виробниками.

За словами голови відомства, окремі імпортери умисно приховують та занижують реальну митну вартість товарів. Тим самим ухиляються від сплати податків у повному обсязі. Ігор Калєтнік підкреслив, що здійснюється це шляхом укладення фіктивних контрактів з торговими посередниками: «Це і є так звані посередницькі контракти. Вартість у таких контрактах занижується, а належна виробнику різниця оплачується готівкою або через рахунки взаємопов’язаних офшорних фірм». З початку 2012 року частка посередницьких контрактів у загальному обсязі імпорту становить 64% за вартістю.

«Ті заходи, яких вживає Митна служба, стимулюватимуть підприємства до подання реальних документів та до того, щоб не використовувати можливі схеми ухилення від сплати належних платежів або їх мінімізації. Це, в свою чергу, повинно сприяти значному збільшенню кількості прямих контрактів при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності», — передає слова посадовця прес-служба митного відомства.

Відділ новин
«Урядового кур’єра»