Обладнання, яке досі було доступне лише в приватних клініках чи інших регіонах, отримали медичні заклади Буковини. Найдорожче придбання – ангіограф за 23 мільйони гривень – уже працює в обласному кардіоцентрі. Досі Чернівецька і Сумська області були єдиними в Україні, в яких не було комунальних ангіографів. Тож минулого року сесія Чернівецької обласної ради скерувала майже 12 мільйонів гривень на придбання ангіографічного обладнання, ще приблизно стільки ж цьогоріч виділили з державного бюджету. 

Ангіограф дозволить щороку рятувати більше сотні життів.

– Зі 100 поцієнтів з гострим інфарктом міокарда без оперативного втручання, для якого потрібен ангіограф, за статистикою, помирає в середньому 20. А з ним – значно менше, орієнтовно 5, – пояснила Ірина Маковійчук, головний лікар Чернівецького обласного клінічного кардіологічного центру. – В області щороку реєструється майже тисяча інфарктів, тож обладнання дуже потрібне. Воно дозволяє не лише робити екстерні операції, а й планові, проводити різні види діагностики тощо. Уже два тижні ми щодня проводимо за допомогою ангіографа по 3-5 операцій. Причому хворих з гострими станами держава забезпечує в повному обсязі навіть витратними матеріалами!

 

Кардіохірург, переселенець з Луганська Андрій Лісовенко разом з колегами за 20 днів на новому обладнанні у Чернівцях зробив 60 операцій, врятувавши життя 13 пацієнтам з гострим інфарктом. Фото з сайту pogliad.ua

 

За словами головного лікаря, після встановлення нового обладнання заклад вийшов на новий рівень надання послуг: 

– Ми з диспансера тепер стали кардіологічним центром, модернізовано усі відділення. Чотири мільйони гривень додатково витрачено на підготовку операційної, в якій встановлено ангіограф, ще приблизно мільйон – на додаткове обладнання для неї та меблі. Півтора мільйона гривень виділено з обласного бюджету на ремонт відділення з гострим інфарктом міокарду. Навіть приймальне відділення облаштували за стандартами телемедицини. 

Допомогу ми тепер надаємо на рівні найкращих стандартів, можна сказати, що маємо Європу в Чернівцях. 

Нове обладнання отримали й інші заклади Буковини. Скажімо, на сучасне медичне обладнання в обласній лікарні витратили майже два мільйони гривень. Найдорожче придбання – лазер для офтальмологічного відділення за 1,3 мільйона гривень. Обладнанням такого рівня досі буковинці могли скористатися хіба що у приватних офтальмологічних клініках. Сучасний лазер дозволяє робити більш ефективними операції із заміни кришталика безболісно та без ускладнень. 

Також за 500 тисяч гривень придбали одне з найсучасніших хірургічних устаткувань – ультразвуковий скальпель. Завдяки йому етапи операцій, на які витрачалися години, тепер можуть бути виконані значно швидше. 

Чернівецькому обласному онкологічному диспансеру придбали універсальний рентген-терапевтичний апарат для короткофокусної та глибокої рентгенотерапії за 10,5 мільйона гривень. Він дасть можливість ефективніше лікувати вогнища онкологічної патології точковим опроміненням. Досі для цього буковинці мусили їздити на лікування в Івано-Франківськ чи Львів. 

Чернівецький діагностичний центр придбав комплект обладнання за 1,3 мільйона гривень для проведення ДНК-діагностики різних інфекційних хвороб та сучасну ультразвукову діагностичну систему експертного класу за три мільйони гривень. 

Осучаснення медичних закладів області триватиме. Скажімо, як повідомили в департаменті охорони здоров’я ОДА, до кінця року планується державної субвенції по п’ять мільйонів гривень для лікарні швидкої медичної допомоги та діагностичного центру. 

Надія МАКУШИНСЬКА
для «Урядового кур’єра»