Врегулювання політичної кризи в державі та стабілізація ситуації — це сьогодні першочергові завдання українського суспільства. Визначені в переговорному процесі питання є політичним компромісом, який має на меті не допустити продовження протистояння та повернути Україну в правове русло. Про це йдеться у повідомленні, поширеному відділом взаємодії із засобами масової інформації прес-служби Генеральної прокуратури.

Численні порушення законів, які ми мали змогу спостерігати останнім часом, породили помилкове враження безкарності. Результатом цього стали порушення громадського порядку, масові заворушення, використання зброї, захоплення органів влади та спроби створення фактично паралельних псевдоорганів державного управління.

Згідно з даними слідства, загинули 4 особи, зокрема працівники органів внутрішніх справ, тілесних ушкоджень зазнали понад 500 осіб, з них — 253 правоохоронці.

Станом на вчора затримано загалом 234 особи, з них 140 заарештовано. Крім того, мають місце численні порушення Конституції та законів України з боку місцевих органів влади. Неправомірні рішення останніх оскаржують органи прокуратури в судовому порядку.

Пошук політичного компромісу отримав розвиток у Верховній Раді. Так, ухвалено Закон України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань».

Відповідальність за його виконання не може бути односторонньою. Реалізація його положень рівною мірою залежить як від організаторів і учасників масових заворушень, так і від правоохоронних і судових органів. Органи прокуратури готові докласти всіх можливих зусиль для прискорення процесу повернення держави у правове поле.

За дорученням Генпрокурора створено спеціальну групу з контролю за виконанням вказаного закону про амністію та розслідуванням тих злочинів, які не підпадають під його чинність. Зокрема тривають перевірки повідомлень у ЗМІ щодо можливого зникнення учасників акцій, ретельно контролюється хід кримінальних проваджень стосовно загиблих.

У процесі роботи група вивчить усі обставини і версії подій. За потреби керівник групи вповноважений затребувати матеріали слідства з інших правоохоронних органів. Заслуховування результатів розслідування, за можливості, відбуватимуться у відкритому для суспільства режимі, із залученням засобів масової інформації.

Що стосується реалізації положень закону про амністію, органи прокуратури виконають усі процесуальні обов’язки, які належать до їх компетенції, для забезпечення його повноформатної дії.

Водночас Генеральна прокуратура нагадує про консолідовану відповідальність за виконання вимог зазначеного нормативного документа. Лише за умов виконання всіх положень закону стане можливе ухвалення відповідних процесуальних рішень у кожному з кримінальних проваджень.

Невиконання хоча б частини положень закону чи зміна визначеної ним послідовності може знівелювати досягнуті результати.