Борець вільного стилю Валерій Андрійцев нині збирається на свою другу Олімпіаду. Чотири роки тому в Лондоні він дебютував і зупинився за крок до медалі найвищої проби: поступившись у вирішальній сутичці, здобув п’яте «срібло» для збірної України. Нині, набравшись досвіду і здобувши олімпійську ліцензію, уродженець Малина на Житомирщині студент Національного університету державної податкової служби динамівець Андрійцев розраховує взяти реванш. На літніх Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро він представлятиме столичний регіон. Як і ще 23 спортсмени, з яких семеро  паралімпійці. Днями  у приміщенні Київської облдержадміністрації з ними  та їхніми наставниками зустрілися  голова Київської ОДА Максим Мельничук і голова Київської облради Ганна Старикова. 

Спортсмени відчувають і увагу, й матеріальну підтримку влади. Фото Володимира ЗAЇКИ

«Представляти країну на головних спортивних змаганнях планети — особливо відповідальна місія. Ви наша гордість і водночас «посли» нашого національного духу і спортивних звитяг. Уся нація з нетерпінням чекає ваших яскравих перемог, медалей і нових рекордів. Хочемо, щоб якомога частіше над спортивною ареною в Ріо підіймався синьо-жовтий стяг під супровід українського гімну. Успіхів вам, достойних виступів, витримки і впевнених нагород!» — звернувся до олімпійців Максим Мельничук. Він наголосив, що обласна влада всіляко допомагала забезпечити спортсменам належні умови для тренування і фізичного розвитку. Нині  багатьом з них  призначено стипендії голови Київської облдержадміністрації.

Максим Мельничук також вручив посвідчення майстрів спорту міжнародного класу двом паралімпійцям — Катерині Прищепі й Аліні Самойленко, які стали майстрами спорту міжнародного класу з волейболу сидячи.

На урочистостях з нагоди проводів кращих із кращих на головні старти чотириліття не обійшли увагою і тему масового спорту, адже лише приділяючи йому належну увагу, можна  виховати майбутніх переможців і рекордсменів.

Голова Київської облдержадміністрації нагадав, що нині в області розробляють програму «Київщина спортивна», яка передбачатиме розвиток і дитячого спорту. У столичному регіоні намагаються відродити спортивні традиції й примножити їх, аби представництво місцевих спортсменів у збірних різного рівня зростало.

Досягти цього можна зокрема й завдяки збереженню бюджетної підтримки. Навіть у скрутний час на Київщині не скоротили бюджетної підтримки спорту й фізичної культури.  Нині  виконують амбітне завдання, яке передбачає  розвиток спорту в кожному районі. Принцип, який сповідує обласна влада:  краще будувати спортивні об’єкти, ніж аптеки і лікарні. 

Приміром, амбітна ініціатива національної Федерації футболу і обласної футбольної громадської організації передбачає найближчим часом зведення  не менш як чотирьох  великих об’єктів  інфраструктури в кожному районі.   Цьому сприятиме і те, що незабаром  на території столичного  регіону розпочнеться будівництво заводу, де виготовлятимуть покриття для штучних футбольних полів. «Це буде проривним вектором, — каже очільник Київщини. — Після цього зможемо говорити про новий поштовх розвитку футболу на Київщині, проведення регулярних  чемпіонатів серед усіх вікових груп».

Марія ЛАГІДНА
для «Урядового кур’єра»