Пенсійний фонд й далі знайомить українців зі своїми корисними нововведеннями. Це роз’яснення щодо документа нового зразка, яке може отримати за бажання кожен, хто перебуває на заслуженому відпочинку.
Електронне пенсійне посвідчення (ЕПП) — це документ, який пенсіонери можуть використовувати не тільки як пенсійне посвідчення, а й як зручну банківську картку.
Важливо знати:
• ЕПП видає банк, який і визначає термін його дії як банківської картки.
• ЕПП як банківську картку випускають уже три роки і фактично наближається кінцевий термін її дії.
• ЕПП як банківська картка, що потребує заміни, діятиме до отримання нової, повідомляє Пенсійний фонд.
Термін дії ЕПП як пенсійного посвідчення здебільшого є безстроковим (наприклад, якщо пенсіонер одержує пенсію за віком).
Поновлення ЕПП відбувається автоматично: за два місяці до закінчення терміну дії ЕПП, як і банківської картки, банк інформує Пенсійний фонд.
Фонд ініціює перевиготовлення відповідних документів, які надсилає до Ощадбанку.
Ощадбанк розподіляє оновлені ЕПП до своїх відділень.
Пенсіонер отримує від Ощадбанку смс-повідомлення на мобільний телефон з інформацією про номер відділення та день, коли можна отримати нове ЕПП.
Є обставини, за яких людина має звернутися до Пенсійного фонду із заявою про випуск нового ЕПП.
*Це потрібно зробити у випадку, коли пенсіонер хоче отримати посвідчення в іншому відділенні, наприклад, якщо він змінив місце проживання.
*А також у разі закінчення строку дії ЕПП саме як пенсійного посвідчення, тобто коли пенсію було призначено на певний термін. Зокрема, це стосується пенсій у зв’язку з інвалідністю, які призначають на період встановлення інвалідності, або пенсій у зв’язку з втратою годувальника, які призначають до досягнення одержувачем певного віку.
*Якщо ЕПП було втрачено або пошкоджено, пенсіонер повинен звернутися із заявою в банк, у якому цей документ було отримано.
Любов ДМИТРЕНКО
для «Урядового кур’єра»