До переліку об’єктів культурної спадщини Луганської області увійшли автентичні пісні села Цілуйкове Білокуракинської об’єднаної територіальної громади, особливості говірки жителів селища Борівське Сєверодонецької міськради, весільний обряд випікання різки сім’ї Костенків-Кушнарьових та казки й небилиці сім’ї Верецунів Троїцького району, новопсковський куліш, павлівський капусняк з рибою Білокуракинського району тощо.
«Луганщина не перестає дивувати різноманітністю та багатогранністю збережених культурних скарбів, — каже начальник обласного управління культури, національностей та релігій Аліна Адамчук. — Ми зробимо все можливе, щоб про її унікальність дізналися не тільки в Україні, а й за її межами».
Вона зазначила, що при управлінні створено обласну комісію з формування об’єктів нематеріальної культурної спадщини. Вона закликала всіх жителів області повідомляти обласну комісію про особливі традиції їхніх місцевостей. «Ми після розгляду вноситимемо їх до Всеукраїнського реєстру нематеріальної культурної спадщини. Це дасть змогу зберегти наші звичаї для майбутніх поколінь», — наголосила начальник управління.
Іванка МІЩЕНКО
для «Урядового кур’єра»