Олександр ДАНИЛЕЦЬ,
«Урядовий кур’єр»

Цьогоріч дитсадки та школи Полтави отримали від полтавців благодійних внесків та подарунків, як мінімум, на 7 мільйонів гривень. Батьки полтавських школярів придбали речей та внесли коштів на 4,3 мільйона гривень, а батьки дошкільнят – 2,5 мільйона гривень. У середньому за 9 місяців батьки одного школяра здали 147 гривень, а вихованця дитсадка – 206 гривень. Як і торік, левову частку внесків заклади освіти приймали у вигляді вже придбаних матеріалів. Така офіційна статистика. Звіти з такими сумами можуть бути в Полтаві останніми. У жовтні депутати Полтавської міськради заборонили збирати кошти з батьків учнів та вихованців і пообіцяли розробити механізм фінансової допомоги закладам освіти.

Втім, скептики стверджують, що збір внесків з батьків може продовжитися. Адже рішення про заборону поборів передбачає обмеження лише для працівників закладів освіти і не згадує про роль батьківських комітетів. Саме їхніми руками найчастіше здійснюється збір «благодійних внесків». Тим паче, що відповідно до звіту, більшу статтю надходжень складають внески у вигляді речей, а не коштів.

Наприкінці вересня 2017 року Міністерство освіти і науки, згідно із Законом України «Про освіту», зобов’язало публікувати кошториси та звіти про використання коштів, у тому числі – отриманих від батьків у вигляді благодійних внесків. На думку міністра освіти Лілії Гриневич, суспільне твердження про те, що школи та дитсадки фінансують батьки, помилкове, і фінансові звіти могли це довести.