Голландські біологи з’ясували, що людська слина містить речовину, яка гоїть рани. Це може стати в пригоді для людей, які страждають на хронічні виразки або мають тяжкі опіки. Результати дослідження опубліковано на сайті видання FASEB Journal, повідомляє Експрес.

Щоб вивчити вплив людської слини на рани й виразки, учені вивели в чашках культуру клітин людського епітелію з внутрішнього боку щоки. Потім вони навмсино пошкодили клітинну плівку. Після цього одну культуру клітин помістили в ізотонічний розчин без сторонніх домішок, а іншу – у людську слину. Через 16 годин дослідники виявили, що в чашці зі слиною «рана» повністю затяглася, тоді як у чашці з розчином залишилася відкрита. Таким чином, дослідники зрозуміли, що слина містить речовину, яка заліковує рани. Позаяк слина – складна рідина, що містить безліч складових частин, треба було з'ясувати, яка саме речовина гоїть рани. Учені розділили слину на компоненти, протестували їх і з'ясували, що на загоєння ран впливає білок гістатин.

«Ми сподіваємося, що наше відкриття в остаточному підсумку принесе користь людям, які страждають від невиліковних ран: виразок на ногах, діабетичних виразок, а також поранень і опіків», – каже один із авторів дослідження Менно Удхофф (Menno Oudhoff).