ПАМ’ЯТЬ. Відтепер не лише педагогічні праці видатної просвітительки Софії Русової, а й її образ буде присутній у стінах Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка. Тут урочисто відкрито в честь неї пам’ятну дошку.
У далекому 1876 році Софія Русова приїхала до Чернігова услід за чоловіком і своєю кипучою енергією осяяла діяльність місцевої «Громади». Організація лекцій, вечорів, складання систематичного каталогу книжок для народу, зрештою, відкриття громадської книгозбірні, на базі якої існує нинішня державна обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка. То були складні для всього українського часи, однак Софія Федорівна пропагувала педагогічні ідеї, в основі яких –– всотування рідної мови через засвоєння грандіозної культурної спадщини свого народу. На них навчається й сьогоднішня молодь, котра обрала педагогічний шлях.
Автор пам’ятної дошки-барельєфа Михайло Белень зобразив просвітительку, авторку першого українського «Букварика» для першокласників такою, якою вона й була в житті: простою, скромною, в оточенні книг. «І до мене промовля рідна Сіверська земля…» –– дуже символічно прозвучали на урочистостях рядки пісні у виконанні кобзаря-лірника, народного артиста України Василя Нечепи.