Туберкульоз поруч із ВІЛ визнали найбільш смертоносними інфекціями, повідомляють у Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ).

Від кожної з цих хвороб у 2014 році померло до 1,2 млн людей.

У ВООЗ зазначають, що такі показники туберкульозу неприйнятні для хвороби, яку можна вилікувати. А «Лікарі без кордонів» заявили, що висока смертність від цієї недуги викликає «зневіру» і людство «втрачає позиції» у боротьбі зі стійкими формами туберкульозу.

Водночас Всесвітній звіт ВООЗ щодо туберкульозу за 2015 рік свідчить про значні зусилля медиків, завдяки яким смертність від інфекції скоротилася майже вдвічі з 1990-го року. З 2000 року кількість інфікованих скорочується на 1,5% щороку. Кількість смертей від ВІЛ/СНІД також зменшується завдяки покращенням у сфері доступу до антиретровірусних препаратів.

Доктор Маріо Равіліоне, директор ВООЗ у питаннях туберкульозу, розповів ВВС: «Туберкульоз і ВІЛ наразі «змагаються» за першу позицію серед інфекційних хвороб, які призвели до найбільшої кількості смертей. Туберкульоз наздогнав ВІЛ».

Найбільше випадків туберкульозу зафіксовано у Китаї, Індії, Індонезії, Нігерії та Пакистані. Загалом від хвороби у 2014 році померло 1,5 млн людей, однак причиною 400 тис. із цих смертей офіційно вважають СНІД, адже померлі були ВІЛ-позитивними.

Генеральний директор ВООЗ Маргарет Чан наголошує: щоб зупинити епідемію туберкульозу, потрібно збільшити витрати на дослідження та медичну допомогу.

У звіті також зазначається небезпечна тенденція зростання стійкості туберкульозу до антибіотиків. Приблизно три випадки захворювань зі ста не можуть бути виліковані стандартними медикаментами.

У 2016 році ВООЗ планує підготувати стратегію зупинення туберкульозу, яка має на меті скоротити смертність від хвороби на 90% до 2030 року. 

ВВС-Україна