Фото Володимира ЗАЇКИУчасники соціального проекту «Почуй мене», який реалізують за підтримки департаменту праці та соціальної політики  Харківської міської громадської організації інвалідів «Креавіта», склали іспит з жестової мови. Першими слухачами тримісячного курсу навчання «Жестова мова. Базовий початковий рівень» були адміністратори міського та районних центрів адміністративних послуг, працівник Харківського центру реінтеграції бездомних, фахівець Харківської обласної бібліотеки для дітей. Усі вони отримали відповідні сертифікати.

Як розповіла заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, перші слухачі курсів, попри відносно невеликий термін навчання, показали прийнятні результати.

«Наші фахівці продемонстрували такий рівень знань жестової мови, який дасть їм змогу на нормальному рівні спілкуватися з людьми, що не чують. Саме тому ми зворушливо  ??сприйняли пропозицію організувати такі курси. Продовжуватимемо цю роботу, навчатимемо  фахівців, які постійно контактують з людьми, якщо там з’явиться людина, яка не чує», — сказала Світлана Горбунова-Рубан.

Планують, що цього року курси жестової мови закінчать майже  50 фахівців різних адміністративних і соціальних установ міста. Вони триватимуть і наступного року. У навчанні візьмуть участь працівники банків, медичних та інших установ. Адже головна мета проекту «Почуй мене» — оволодіння широким колом фахівців азами жестової мови, способами комунікації й толерантного ставлення до людей, які не чують. Проект не передбачає підготовки професійних перекладачів, а спрямований на популяризацію жестової мови і дає учасникам навчання початковий рівень знань, який допоможе їм розуміти і спілкуватися з людьми, що не чують.