Запобігання й боротьба з корупцією становить пріоритет кожної демократичної держави, яка поважає принципи Конвенції ООН проти корупції, дотримується Порядку денного стабільного розвитку 2030 та Цілей сталого розвитку, а також інших відповідних міжнародних документів. Україна доклала значних зусиль на національному й міжнародному рівнях у боротьбі з цим ганебним явищем, яке гальмує сталий розвиток держави.

На 18-й Міжнародній антикорупційній конференції міністр юстиції Павло Петренко розповів, що підсумками комплексної антикорупційної реформи стали створення повноцінної законодавчої бази для боротьби з корупцією та формування нової інфраструктури незалежних антикорупційних органів.

Ухвалено фундаментальне законодавство і створено нові спеціалізовані установи: Національне антикорупційне бюро, Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, Національне агентство з питань запобігання корупції, Агентство з відновлення та управління активами та Державне бюро розслідувань.

І нині надзвичайно важливо забезпечити, щоб розслідувані справи про корупцію, які подано до суду, було доведено до логічного завершення у вигляді вироку.

«Для забезпечення цього нещодавно ухвалено Закон «Про Вищий антикорупційний суд», який став визначальним кроком у завершенні формування нової антикорупційної системи в Україні. Оголошено конкурс на посади суддів цього суду. Одна з головних новацій — створення громадської ради за участю міжнародних експертів, яку буде залучено до добору суддів. Очікують, що новий антикорупційний суд запрацює до початку 2019 року», — підкреслив Павло Петренко.

Для підвищення ефективності діяльності державних підприємств й забезпечення їх конкурентоспроможності уряд розпочав комплексне реформування державного сектору економіки. Серед його складових — реформа корпоративного управління та запровадженням міжнародних стандартів відповідно до рекомендацій ОЕСР.

«Верховна Рада створила правовий фундамент, спрямований на посилення корпоративного управління державними підприємствами. Основна його новація — вимога створення наглядових рад на державних підприємствах із введенням до їх складу незалежних членів. Нині ухвалено рішення про створення таких рад на півсотні найбільших українських державних підприємствах. Такі органи вже створено в чотирьох державних компаніях: ПАТ «НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Магістральні газопроводи України, ПАТ «Українська залізниця» та ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» з виготовлення цінних паперів», — цитує слова урядовця прес-служба Мін’юсту.