Українці помирають на 12-13 років раніше, ніж представники інших європейських країн. Про це в інтерв'ю «Бі-бі-сі» заявила директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи Елла Лібанова.

На її думку, проблема нашої країни полягає не стільки у скороченні населення, скільки у високій передчасній смертності.

«Впливає те, що діти, по-перше, перестали бути економічно необхідні, оскільки господарська діяльність сім’ї не залежить від чисельності дітей. По-друге, діти перестали бути страховкою на старість, тому що є ціла система забезпечення людини на схилі літ. По-третє, вартість виховання, освіти, догляду за дітьми росте з різних причин. Четверта причина - високий рівень освіти жінок, взагалі їхня емансипація. П’яте - смертність немовлят є дуже низькою, і дитина, народившись, швидше за все, буде жити досить довго. Раніше народжували багато дітей, тому що багато вмирало у дуже ранньому віці. Зараз такої «страховки» вже немає», - пояснила Лібанова.

Також експерт зазначила, що зменшується кількість не тільки українців, а й представників усієї європеоїдної раси.

«У цілому досить швидко зростає населення африканських, а також деяких азіатських і латиноамериканських країн. Там досі зберігається високий рівень народжуваності.

Між тим, в усіх без винятку європейських країнах народжуваність не забезпечує навіть простого відтворення населення. Тобто народжується менше, ніж потрібно, щоб покоління батьків чисельно замінилося поколінням дітей. Кожне наступне покоління хоч трішечки, але менше попереднього», - заявила вона.

Разом з тим Лібанова наголосила, що Україна - не ізольована територія, світ глобалізується і міграційні потоки не зупинити.

«Тому, безумовно, в Україну будуть приїжджати люди із різних країн світу, де рівень життя, заробітна плата, умови життя гірші, ніж у нас», - підсумувала Лібанова.