Одним із підсумків системних змін у галузі охорони здоров’я стало зростання заробітних плат лікарів на первинній ланці надання допомоги. Про це сказав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час наради з керівництвом Міністерства охорони здоров’я та Національної служби здоров’я, яка працює вже півроку.

Керівники галузі представили поточні результати перетворень і бачення подальшої реформи з огляду на започаткування безкоштовних досліджень для пацієнтів за направленням лікаря з 1 липня 2019 року, запровадження електронних рецептів та реалізацію програми «Доступні ліки» під егідою НСЗУ. З нею співпрацюють на договірних засадах вже 623 заклади, зокрема 47 приватних. Це більш як половина закладів первинної ланки. За наявними договорами НСЗУ вже виплатила 1,6 мільярда гривень як оплату наданих пацієнтам послуг. Кількість пацієнтів, які вже підписали декларації з лікарями, наближається до 21 мільйона.

«Ми вже пройшли непростий шлях. Маємо позитив на первинній ланці — сімейні лікарі починають отримувати нову зарплату. І хоч вони самі не вірять, що це назавжди, запевняю: так буде й далі. Усе, що залежатиме від уряду для продовження змін, підтримаємо», — запевнив Володимир Гройсман. Надалі слід зберегти темп реформи і не відступати від стратегічного плану, розрахованого до 2021 року. Всі нападки і непорозуміння Прем’єр запропонував врегулювати шляхом організації великого зібрання медиків та представників місцевої влади, щоб пояснити всі переваги нової системи фінансування й функціонування медзакладів.

«У нас завжди було два варіанти: залишати, як було, або наводити лад. Ми розпочали з базового рівня — сімейної медицини. Наступний крок — питання аналізів, УЗД, рентген-досліджень. Ми зламаємо систему, і з 1 липня 2019 року розпочне працювати нова. Не треба буде займатися самолікуванням. Прийшли до сімейного лікаря, отримали направлення, держава заплатить за послугу. Наступного року розпочнемо проекти в екстреній медицині, — цитує слова Володимира Гройсмана департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ. — Розумію критику. Але нічого не робити — ще гірше».

Відділ новин
«
Урядового кур’єра»