Олена ІВАШКО,
«Урядовий кур’єр»
Похорони відомої української активістки Катерини Гандзюк, яка померла в Київському опіковому центрі, відбулися на батьківщині дівчині, в Херсоні. Сотні українців прийшли до Херсонського обласного Палацу молоді і студентів, аби попрощатися із загиблою. На будівлі міської ради приспущені прапори. Серед тих, хто прийшов на жалобну церемонію, не лише родичі, колеги та друзі Катерини, а й люди, які не були особисто з нею знайомі.
У цей день не вийшло без інцидентів. Так, біля будівлі Головного управління Національної поліції в Херсонській поліції активісти влаштували пікет з використанням димових шашок. На вході до будівлі главку поліції за допомогою трафаретів намалювали портрети вбитої активістки і написали «Вбивць на нари». Крім того, димові шашки кинули в будинок передбачуваного фігуранта замаху на Гандзюк Ігоря Павловського. На його паркані написали «Павловський убивця» і «Смерть собаці».
Нагадаємо, що херсонська активістка Катерина Гандзюк померла 4 листопада в Київському опіковому центрі. До столиці її транспортували з Херсона, де 31 липня на неї скоїли напад. Її облили концентрованою сірчаною кислотою. Жінка зазнала опіків понад третини поверхні тіла, за три місяці перенесла 11 операцій. Катерина Гандзюк виконувала обов’язки керівника справами Херсонської міської ради. Її друзі та колеги переконані, що напад пов’язаний із її публічною боротьбою проти проросійських сил у регіоні та корумпованих політиків і представників силових структур.