ЗДОРОВ’Я. Дослідники з Паризького університету (Université Paris-Sud) запропонували як діючу речовину не фруктові кислоти, а молекулу, що складається з 60 атомів вуглецю і представляє собою геодезичну сферу – бакмінстерфуллерен (Buckminsterfullerene) чи бакібол, передає ТСН з посиланням на Вести.

Вчені провели клінічні випробування токсичної дії молекул на організм щурів. Для цього вони використовували три групи гризунів: одну контрольну і дві експериментальні.

Перших тварин годували як завжди і давали воду, інші брали порцію оливкового масла, відомого своїми омолоджуючими властивостями, а третім – підмішували в масло бакмінстерфуллерени.

В результаті з'ясувалося, що середня тривалість життя в першій групі тварин склала 22 місяці, у другій – 26 місяців, а третя вразила учених рекордним «довголіттям» – гризуни прожили цілих 42 місяці, тобто майже в два рази більше контрольної групи.

Дослідники пояснюють молодильні властивості коктейлю його антиоксидантною дією. Тобто бакіболи не тільки не труїли організм щурів, а й надавали сприятливий вплив – бакмінстерфуллерен знижує окислювальний стрес, який є причиною старіння.

Отриманий результат стане в нагоді медикам і токсикологам. Французькі вчені сподіваються, що фулерени можна буде використовувати не тільки в боротьбі зі злоякісними пухлинами та нейродегенеративними захворюваннями людини, а й зі старінням організму.