Група послів держав-членів ЄС, які опікуються питаннями «Східного партнерства», схвально оцінила процес реформ в Україні. Такої думки вони дійшли під час зустрічі з віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванною Климпуш-Цинцадзе.
«Попри війну та безпекові виклики, Україна демонструє значний прогрес у здійсненні реформ. Маю надію, що виборчий період не вплине на їхній темп», — підкреслив посол з особливих доручень з питань «Східного партнерства» федерального міністерства Європи, інтеграції та закордонних справ Австрії Томас Бухсбаум.
«Я вдячна за високу оцінку нашої роботи і переконана, що більший успіх ще попереду. Ми віримо в те, що робимо, і нині це спільний результат злагодженої роботи Президента, уряду, парламенту, бізнесу й громадянського суспільства», — додала Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Сторони обговорили майбутні формати співпраці у межах «Східного партнерства», процес імплементації Угоди про асоціацію Україна — ЄС, питання підготовки до засідання Ради асоціації, гендерну політику України, секторальну співпрацю України з Європейським Союзом, зокрема інтеграцію в енергетичний та цифровий ринок ЄС, поглиблення співпраці в галузях митниці, юстиції, свободи та безпеки; оцінили стан реалізації 20 ключових завдань до 2020 року й поділилися планами щодо відзначення 10-ї річниці заснування ініціативи ЄС «Східне партнерство».
Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що 10-річчя «Східного партнерства» — своєрідний шанс надати новий імпульс цій ініціативі. «Маючи позитивний досвід формату «міністерства ЄС+3» з питань торгівлі, на майбутнє можемо застосувати його і в інших сферах нашої співпраці, зокрема це стосується цифрового ринку, енергетики, митної сфери», — додала вона, наголосивши, що Україна зацікавлена в подальшій активізації багатостороннього діалогу з усіма учасниками «Східного партнерства». «Неформальні ради ЄС з галузевої співпраці — це додаткова платформа для ефективного діалогу між нами, і такий формат був би позитивним для усіх сторін», — цитує слова урядовця служба віце-прем’єр-міністра.