Днями в обласному центрі Закарпаття віддавали шану воїнам, загиблим у боях на Донбасі. На пагорбі Слави представники всіх релігійних конфесій освятили Меморіал захисникам Вітчизни. У шанобливому мовчанні схилили голови перед пам’яттю загиблих воїнів керівники області й Ужгорода, очільники правоохоронних відомств, добровольці, рідні й близькі.
Заступник військового комісара Закарпатського обласного військового комісаріату полковник Петро Марко підкреслив, що український воїн виконує надзвичайно важливу місію — протистоїть не лише агресії щодо нашої держави, а й усього цивілізованого світу.
Автор меморіалу — закарпатський скульптор Василь Олашин. Він роз’яснив символіку суворих форм. Зокрема пірамідальна основа меморіалу нагадує карпатські ялини. А вмонтовані довкола композиції розкривають теми, які в біографіях бійців майже однакові: з боків — народження, школа, студентство, проводи в армію сина чи брата, а в центральній частині — військові, волонтери, діти.
— Композицію побудовано так, що глядач, оглядаючи монумент із різних боків, весь час бачить один рельєф, хоч би як змінював своє розташування, — зазначив Василь Олашин. — Постамент символізує життя, хоч і приурочений пам’яті загиблих. Налаштовує на тишу, спонукає замислитися над вічними цінностями життя. На правій частині центрального рельєфу дівчинка тримає в руці ведмедика. Якщо його потерти, можна загадати бажання, щоб ніколи не було війни.
Покладання квітів до монумента відбувалося під супровід пісні «Пливе кача…». Цей народний реквієм за загиблими на Майдані під час Революції гідності став священним і для учасників бойових дій на Донбасі.