ПОКАЗНИКИ

Це відбувається на тлі стабільності гривні, дуже помірної інфляції і масштабного збільшення кількості високооплачуваних працівників  

На виборах до Верховної Ради переконлива більшість громадян України, як сказав Прем’єр-міністр Микола Азаров, «підтримала президентський курс на модернізацію нашої країни». За його словами, за 2,5 року мінімальна заробітна плата зросла у півтора раза, середня — на 60%, темпи зростання доходів громадян утричі перевищили темпи зростання цін.

Підтверджують слова глави уряду й останні статистичні дані, які свідчать: в Україні триває зростання заробітної плати. Причому як номінальної, вираженої у грошових одиницях за певний період часу, так і реальної, скоригованої щодо індексу споживчих цін. Тобто тієї, яка вказує на купівельну спроможність гривні.

Зростання номінальної зарплати постійно випереджувало ріст споживчих цін так, що приріст реальної зарплати за 9 місяців 2012 року становив майже 15%. А це вдвічі вище за показник аналогічного періоду 2011 року.

На підприємствах промисловості приріст становив 12,9%, будівництва — 12,5%, транспорту та зв’язку — 11,5%, а найвищим він був в установах та організаціях, які фінансують переважно з бюджетних коштів (освіта, діяльність у сфері культури та спорту, охорона здоров’я і соціальна допомога) — 22,6—24,5%.

Дані державних статистичних спостережень свідчать також про структурні зрушення в розподілі працівників за розміром заробітної плати, повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну. Якщо у червні 2010-го зарплату у розмірі понад 3,5 тис. грн отримували 16,4% працівників, то у червні 2011-го — 22,3%, а у червні цього року — майже 28%. Тобто за два роки кількість тих, хто отримує зарплату понад 3,5 тис. гривень, зросла у півтора раза і досягла майже третини всіх, хто працює.

Водночас частка працівників, які отримували заробітну плату в межах мінімальної, поступово, але неухильно, зменшується — з 7,7% у березні 2011 року до 5,4% у червні 2012 року. Тому, оцінюючи перемогу на виборах партії влади, не дивно, що, як сказав Микола Азаров, «наші громадяни оцінили позитивні зміни в країні й визнали необхідність їхнього продовження». 

Відділ новин
«Урядового кур’єра»