ЗАКОНОТВОРЧІСТЬ. Верховна Рада  ухвалила Закон «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо заборони на відчуження та зміну цільового призначення земель сільськогосподарського призначення». Згідно з документом, мораторій на продаж землі продовжено до 1 січня 2013 року.    

Зокрема законом передбачено, що до цього терміну не допускається: купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб; зміна цільового призначення земельних ділянок, які перебувають у власності громадян і юридичних осіб для ведення товарного сільгоспвиробництва, земельних ділянок, виділених власникам земельних паїв для ведення особистого селянського господарства, а також земельних паїв, крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу відповідно до закону та вилучення (викуп) земельних ділянок для суспільних потреб.

До 1 січня 2013 року заборонено внесення права на земельний пай до статутних фондів господарських товариств, повідомляє УНІАН.