Роман КИРЕЙ,
«Урядовий кур’єр»

Триває щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». У рамках акції, яка триватиме до 10 грудня, на базі Черкаського обласного контактного центру відбулася соціальна гра «Бути жінкою». У ній взяли участь представники громадськості, волонтери, жінки категорії внутрішньо переміщених осіб та інші.

За задумом авторів, ця гра має стати доступним і зрозумілим для людей інструментом перевтілення в одну з восьми унікальних героїнь, якій вдається подолати всі упередження, несправедливість та інші перепони на шляху до успіху й особистого щастя.

Як наголосила радниця з питань внутрішньо переміщених осіб у Черкаській області Лариса Ходаковська, це досить серйозна гра, цікава й повчальна. У пропонується «приміряти» до себе ту чи іншу ситуацію з реального життя жінок різного віку, соціального статусу, різних професій і навіть етнічних груп. Ці уявні проблеми настільки злободенні, що не залишають байдужим нікого. Але подолати їх цілком реально. Для цього необхідно відпрацьовувати кожен свій крок на шляху до поставленої мети й не опускати руки. Фахівці Контактного центру, які взяли участь у грі, у своїй повсякденній роботі постійно стикаються з багатьма аспектами, що стосуються безпосередньо гендерної нерівності. Її учасники в ігровій формі відшукують та реалізовують дієві моделі протидії дискримінації жінок у різних життєвих ситуаціях. Особистості героїнь — збірні образи гри відповідають реаліям України, яка перебуває у стані війни. Жінки активно долучаються як до громадської роботи, бізнесу, навчання, так і безпосередньо до захисту Батьківщини, виборюючи мир і свободу. Головний висновок, до якого учасники гри дійшли зі своєю командою, такий: жінка повинна бути сильною, цілеспрямованою і вольовою, знати свої права, відстоювати власні інтереси й розвиватися як особистість, бути майстром своєї справи, берегинею і орієнтиром одвічних духовних цінностей.

Гру презентували, програмний директор благодійного фонду Stabilization Support Services в Україні Дермот Гамільтон, виконавча директорка цього фонду Ольга Іванова, спеціалістка з гендерного мейнстрімінгу Надія Коношевич. Розроблена фахівцями фонду, гра дає змогу наочно і комплексно зрозуміти та виявити наявні стереотипи щодо ролі жінки в українському суспільстві.

Як повідомили в прес-службі облдержадміністрації, подібні ігрові сесії вже відбулися також у Києві, Харкові, Ужгороді, Львові, Чернігові, Миколаєві. На черзі — Рівне, Дніпро, Вінниця, Луцьк, Суми, Херсон, Івано-Франківськ та інші міста.