Добірка фотографій — це своєрідна розповідь про людей, які побороли хворобу або лікуються від туберкульозу. У ній 90 знімків, автор яких журналіст, вимушений переселенець Володимир Лермонтов.

Ще до початку АТО на Донбасі нараховували 15 відсотків від загальної кількості хворих на туберкульоз у країні. Однак, за словами головного лікаря Луганського обласного протитуберкульозного диспансеру Романа Нужного, якщо раніше на Луганщині було дві обласні лікарні та 9 спеціалізованих протитуберкульозних диспансерів, то на сьогодні залишився один у Лисичанську. Ситуація із захворюваністю на туберкульоз залишається стабільно напруженою. Крім того, відзначається зростання захворювання через проведення бойових дій.

Лікарі занепокоєні зростанням захворюваності по всій Україні: ми входимо в п’ятірку країн з найвищим рівнем мультирезистентного туберкульозу. Ця форма хвороби небезпечна тим, що збудники хвороби стійкі до препаратів, якими її зазвичай лікують, і людей важче лікувати. Якщо звичайний туберкульоз лікують близько півроку, то його мультирезистентна форма — до 20 місяців. Не кожна людина витримає такий термін регулярного вживання ліків. А між тим порушення графіку прийому препаратів веде до розширення резистентності, а прогноз за таких умов може бути несприятливим. Проблема ще й у тому, що немає достовірних даних про ситуацію із поширенням туберкульозу на непідконтрольній Україні території області. Між тим, таку хворобу на блокпосту не зупиниш. Потрібне об’єднання зусиль громадських активістів та фахівців, аби взяти ситуацію під контроль. Громадські організації «Суспільна служба правової допомоги» та «ОПОРА» узяли тему під контроль та провели фотозйомку в протитуберкульозному диспансері в Лисичанську, в лікарні Рубіжного і підготували експозицію, аби привернути увагу суспільства до гострої проблеми. Вийшла розповідь не тільки про пацієнтів, а й про лікарів та про роботу місцевих дільничних поліції, які проводять профілактичну роботу.

«Кожна фотографія — окрема історія, окрема доля. Ми сподіваємося викликати співчуття і розуміння у відвідувачів фотовиставки. Всі разом ми зможемо допомогти хворим повернутися до нормального життя та не почуватися ізольованими й нікому не потрібними», — зазначив автор фотознімків Володимир Лермонтов.